شركت های فناوری مطرح كردند؛

ابراز نگرانی درباره جاسوسی پلیس آمریکا از کاربران درباره سقط جنین

ابراز نگرانی درباره جاسوسی پلیس آمریکا از کاربران درباره سقط جنین

بی بی سرور: دادگاه عالی آمریکا حکم 50 ساله حق قانونی سقط جنین را کنسل کرد و الان شرکت های فناوری بیم آن دارند که مجبور به اعطای داده های کاربران به پلیس شوند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از رویترز، در پی لغو حکمی ۵۰ ساله از طرف دیوان عالی در آمریکا که حق زنان برای سقط جنین را در قانون اساسی تضمین می کرد، صنعت فناوری حالا خودرا برای این احتمال ناخوشایند آماده می کند که داده های مربوط به حاملگی را به نیروهای مجری قانون ارائه نماید.
این دیوان حکم تاریخی «رو در مقابل وید» را در خصوص قانونی بودن سقط جنین بعد از فاش شدن سند بی سابقه ای که نشان داد طرفدار انجام این کار است، لغو نمود. این حکم حقوق مربوط به سقط جنین را در آمریکا متحول خواهدنمود و حالا ایالت ها هر یک جداگانه می توانند سقط جنین را ممنوع کنند.
با رای دیوان عالی آمریکا، تصمیم اعطای حق سقط جنین بار دیگر موکول به اجازه هر ایالت خواهد شد و نمایندگان شرکت های فناوری به رویترز اعلام نموده اند بیم آن دارند که پلیس برای دستیابی به تاریخچه جستجوی مشتریان، موقعیت جغرافیایی و سایر اطلاعاتی که حاکی از برنامه های فرد برای خاتمه حاملگی باشد، حکم دادگاه دریافت کند. دادستان ها نیز می توانند بوسیله حکم احضاریه به آن دسترسی داشته باشند. این نگرانی ها نشان میدهد چگونه روش های جمع آوری داده شرکت هایی مانند گوگل، متا (شرکت مادر فیس بوک) و آمازون پتانسیل متهم کردن افراد خواهان سقط جنین بر طبق قانون ایالتی را دارد. سینتیا کوک یکی از کارمندان فناوری در بنیاد فورد در این زمینه می گوید: احتمال زیادی وجود دارد از شرکت های فناوری بزرگ درخواست هایی برای دستیابی به تاریخچه جستجوی کاربران شود. اخیراً دادستان های ایالت می سی سی پی مادری را به قتل درجه دو متهم کردند برای اینکه داده های موبایل وی نشان داد وی در سه ماهه سوم حاملگی برای داروی سقط جنین در اینترنت جستجو کرده بود.


منبع:

1401/04/05
12:08:15
0.0 / 5
784
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد