شکایت جدید مقابل رسوایی باتری آیفون

شکایت جدید مقابل رسوایی باتری آیفون

بی بی سرور: با پیگیری یک شکایت حقوقی که اپل را متهم کرده بصورت پنهانی، عملکرد گوشیهای قدیمی را آهسته کرده است، میلیونها کاربر انگلیسی ممکنست واجد دریافت خسارت از این شرکت شوند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، اپل در سال ۲۰۱۷ اقرار کرد یک بروزرسانی را منتشر نموده است که مدلهای قدیمی تر آیفون که باتریهای کهنه دارند را آهسته کرده و مانع خاموشی ناگهانی آنها می شود.

طبق گزارش روزنامه گاردین، این غول فناوری حالا با یک شکایت حقوقی در انگلیس روبروست که از طرف یک مدافع حقوق مصرف کننده به نام جاستین گاتمن نزد دادگاه تجدیدنظر رقابت، تنظیم شده است. گاتمن استدلال کرده که اپل فاش نکرده که از روی عمد گوشی کاربران را کند کرده و به آنها گزینه ای برای غیرفعال کردن این تنظیمات نداده است.

این شکایت مربوط به مدل های آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس، ۶S Plus، آیفون SE، آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس، آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس است.

اگر به خاطر داشته باشید، این شرکت در ابتدا یک بروزرسانی منتشر نموده بود که از روی عمد گوشی های آیفون ۶، آیفون ۶S و آیفون SE را کند کرده بود و سپس این توانایی را به مدل های بیشتری گسترش داد.

در شکایت گاتمن گفته است اپل قابلیت کند شدن دستگاه را برای پنهان کردن این حقیقت که باتریهای قدیمی کشش بروزرسانی جدید سیستم عامل iOS را ندارند، معرفی نمود. عوض انجام یک کار قانونی و پسندیده و فراهم کردن امکان تعویض رایگان باتری، خدمات تعمیر یا جبران هزینه، اپل با پنهان کردن یک ابزار در بروزرسانی های نرم افزاری که عملکرد گوشی های آیفون قدیمی را حداکثر ۵۸ درصد آهسته کرد، کاربران را گمراه کرد.

اگر گاتمن برنده این شکایت شود، اپل ممکنست ناچار شود به بالای ۲۵ میلیون نفر در انگلیس که چنین گوشی هایی داشتند، جمعا ۷۵۰ میلیون پوند پرداخت کند. این شرکت پیش تر در ایتالیا بر سر همین مسئله ۱۰ میلیون یورو جریمه شده بود و در سال ۲۰۲۰ توافق کرد حداکثر ۵۰۰ میلیون دلار برای حل و فصل یکی از شکایتهای آمریکایی درباب کندی سرعت آیفون پرداخت کند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، اپل در اطلاعیه ای به گاردین اعلام نمود این شرکت هیچ گاه کاری از روی عمد انجام نداده و انجام نخواهد تا عمر محصولات اپل کوتاه شود یا تجربه کاربری افت کند تا کاربران مجبور شوند دستگاه خودرا ارتقا دهند. هدف ما همیشه تولید محصولی بوده که مشتریان دوست دارند و تولید آیفون تا آن زمان که امکان دارد، بخشی مهمی از این هدف است.

منبع:

1401/03/28
10:09:50
0.0 / 5
720
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد