توسط معاونت علمی؛

اعلام جزییات طرح جهش هوشمندسازی

اعلام جزییات طرح جهش هوشمندسازی

جزییات طرح جهش هوشمندسازی در امتداد پشتیبانی از زیست بوم هوش مصنوعی در کشور، توسط ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر گردید.


به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت یکی از رسالت های خود در خصوص توسعه فناوری های نوظهور و کاربردی در زمینه های در رابطه با هوشمندسازی، طرحی را با عنوان «جهش هوشمندسازی» برنامه ریزی نموده است. این طرح در تلاش است تا عناصر مختلف پیشران برای توسعه زیست بوم هوش مصنوعی و هوشمندسازی در کشور را هدف قرار داده و بتواند بصورت اهرمی، موجب شتاب گرفتن فعالیتهای عناصر این زیست بوم شود. این طرح برمبنای اولویت های فناورانه و مسئله محور ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی ارائه شده است. مخاطبین طرح، شتابدهنده ها، مراکز نوآوری و شرکت های نوپا و یا کوچک - متوسط خواهند بود.
بر طبق این طرح، پشتیبانی از شتابدهنده ها و مراکز نوآوری شامل آن هایی است که در ۶ ماه گذشته در استارت آپ (هایی) با مطابقت حداقل در یکی از موارد ماتریس کاربرد فناوری، مبادرت به اختصاص سرمایه بذری کرده اند و یا قصد شتابدهی به استارت آپ های مشمول را دارند. شتابدهنده ها یا مراکز نوآوری علاقمند می توانند بعد از تکمیل اطلاعات پروفایل خود در سایت aimatch.ir، وارد فرآیند ارزیابی شوند. در مرحله ارزیابی شتابدهنده یا مرکز نوآوری، بعد از تکمیل پروفایل اطلاعاتی و فرم ارزیابی شتابدهنده، کارشناسان برمبنای چک فهرست نمرات، هر یک از شتابدهنده ها یا مراکز نوآوری را در یکی از ۴ سطح مربوطه دسته بندی می کنند. حمایت های ستاد از هر مجموعه بسته به سطح بندی این مرحله است. سطح ۱- تسهیلات تا سقف ۱، ۰۰۰ میلیون ریال برای هر استارت آپ معرفی شده برای حداکثر ۴ استارت آپ که در ارزیابی تأیید شود؛ بعد از ارزیابی طرح استارت آها و تعیین KPI قابلیت تبدیل به بلاعوض. سطح ۲- تسهیلات تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال برای هر استارت آپ معرفی شده برای حداکثر ۳ استارت آپ که در ارزیابی تأیید شود؛ بعد از ارزیابی طرح استارت آپ ها و تعیین KPI قابلیت تبدیل به بلاعوض. سطح ۳- تسهیلات تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال برای هر استارت آپ معرفی شده برای حداکثر ۲ استارت آپ که در ارزیابی تأیید شود؛ بعد از ارزیابی طرح استارت آپ ها و تعیین KPI قابلیت تبدیل به بلاعوض. سطح ۴- تسهیلات تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال برای هر استارت آپ معرفی شده برای حداکثر ۱ استارت آپ که در ارزیابی تأیید شود؛ بعد از ارزیابی طرح استارت آپ ها و تعیین KPI قابلیت تبدیل به بلاعوض. در مرحله ارزیابی استارت آپ های شتابدهی شده و یا در شرف شتابدهی، اطلاعات استارت آپ هایی که حداقل شرط ماتریس فناوری-کاربرد را دارا باشند بصورت جداگانه توسط شتابدهنده یا مرکز نوآوری ارسال خواهد شد و در صورت تأیید کارشناسان فنی (مرکز توسعه فناوری نوظهور دیجیتال) به صندوق توسعه اقتصاد دیجیتال برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد. همین طور فهرستی از KPIها مربوط به هر استارت آپ به متقاضی تحویل داده خواهد شد که در صورت تحقق آنها تسهیلات در یک بازه زمانی مشخص (از ۶ تا ۱۲ ماه) قابل تبدیل به بلاعوض خواهند بود. بر طبق این طرح در حوزه پشتیبانی از شرکت های نوپا و یا کوچک-متوسط نیز، ابتدا اطلاعات مربوط به شرکت در پلت فرم نوآوری باز هوشمندسازی بارگذاری خواهد شد. بعد از ارزیابی اولیه شرکتها برمبنای تعداد پرسنل، تراز مالی و … به دو گروه دسته بندی خواهند شد. ۱- شرکت های نوپا؛ * تسهیلات توسعه محصول: سقف تسهیلات ۴ میلیاردریال * تسهیلات توسعه بازار: سقف تسهیلات ۴ میلیاردریال * تسهیلات در رابطه با زیرساخت: ارائه زیرساخت با مشارکت طرف سوم تا سقف ۸ میلیاردریال * سرمایه گذاری صندوق ها شرکت های نوپا باید علاوه بر مستندات مربوط به محصول، برنامه عملیاتی خودرا در جهت هر یک از موارد ذکر شده در بازه ۶ ماهه الی یک ساله ارسال نمایند. ۲- شرکت های کوچک-متوسط؛ * تسهیلات توسعه محصول: سقف تسهیلات ۱۰ میلیاردریال * تسهیلات توسعه بازار: سقف تسهیلات ۱۰ میلیاردریال * تسهیلات در رابطه با زیرساخت: ارائه زیرساخت با مشارکت طرف سوم تا سقف ۱۵۰ میلیاردریال * سرمایه گذاری صندوق ها اطلاعات بیشتر در پلت فرم نوآوری باز هوشمندسازی توضیح داده شده است.

1401/03/27
13:57:37
0.0 / 5
708
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد