بهترین راه استعلام سیمکارت ها چیست؟

بهترین راه استعلام سیمکارت ها چیست؟

بی بی سرور: استعلام تعداد سیمکارت هایی که به نام مشترک ثبت شده، بوسیله پورتال رگولاتوری و همین طور سامانه دولت همراه امکان پذیر است.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، باتوجه به جرائم اینترنتی با بهره گیری از سیمکارت، لازم است افراد از سیمکارت هایی که با هویت آنها ثبت شده، آگاهی داشته باشند و درصورت لزوم، سیمکارت هایی که در اختیارشان نیست را مسدودسازی کنند. بنا بر این مشترکان برای اطلاع از سیمکارت هایی که به نام آنها ثبت شده است، می توانند با مراجعه به پورتال رگولاتوری به آدرس اینترنتی www.cra.ir در بخش حقوق کاربران وارد منوی استعلام خدمات مشترکین شده و از تمام سرویس ها و شماره های تحت مالکیت و اپراتورهای مربوط به آن باخبر شوند.
هم اکنون همین طور آگاهی از تعداد خطوط مشترکان تلفن ثابت و سیار با بهره گیری از سامانه دولت همراه به آدرس اینترنتی https: //mob.gov.ir، امکان پذیر است و مدتی پیش سامانه سلب امتیاز مالکیت سیمکارت نیز به سامانه دولت همراه متصل شد و تمام مشترکان علاوه بر مراجعه به نرم افزارهای مدیریت اپراتور مورد نظر خود، می توانند با مراجعه به سامانه دولت همراه مراجعه کنند.
بدین ترتیب اپراتورها پس از دریافت درخواست مشترک برای سلب امتیاز مالکیت، بررسی سیستماتیک را آغاز نموده و با ارسال رمز یکبار مصرف (OTP) به مشترک، احراز هویت را انجام می دهند و در صورت تطابق مالکیت سیمکارت با اطلاعات فرد متقاضی، درخواست سلب امتیاز مالکیت انجام می شود.
بااینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در وب سایت خود به آدرس www.cra.ir، منوی حقوق کاربران، گزینه استعلام خدمات مشترکین، امکان استعلام تعداد سیمکارت هایی که به نام کاربران ثبت شده را فراهم نموده، اما از این طریق تنها تعداد سیمکارت های کاربران در هر اپراتور مشخص می شود و شماره این سیمکارت ها همچنان ناشناس است. برای اطلاع از شماره سیمکارت ها، کاربران می توانند از سامانه دولت همراه استفاده کنند. برای این کار، لازم است ابتدا به سامانه دولت همراه بوسیله نرم افزار یا وب، مراجعه کنید.
در مرحله اول باید دقت داشته باشید که ورود به سامانه دولت همراه تنها با کد ملی و شماره همراهی که متعلق به شخص باشد، امکان پذیر است. با باز شدن سامانه دولت همراه، گزینه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را انتخاب کنید. با باز شدن بخش مربوط به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خدمت تعداد خطوط مشترکین تلفن ثابت و سیار قابل انتخاب است. در آخر با وارد کردن شماره تلفن مشترک، پیامکی حاوی سیمکارت هایی که به نام مشترک باشد، ارسال می شود.
منبع:

1401/03/22
10:05:37
0.0 / 5
557
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد