قطعی برق اینترنت را کند کرد

قطعی برق اینترنت را کند کرد

به گزارش بی بی سرور با فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف برق در بعضی نقاط شاهد خاموشی های مقطعی هستیم  و این مورد باز هم مشکل قطعی های آنتن موبایل و اینترنت را به دنبال داشته است.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، طی سال های گذشته و به دنبال فرارسیدن فصل گرما و افزایش بار شبکه برق بخصوص در ساعتهای پیک یا اوج مصرف، برنامه هایی برای کنترل و کاهش مصرف برق در جهت صرفه جویی حداکثری مصرف همچون خاموشی در نظر گرفته شد و سال جاری هم با گرم شدن هوا، برنامه هایی از جانب وزارت نیرو برای عبور از این شرایط در نظر گرفته شده است.
بر این اساس روز گذشته مصرف برق کشور در زمان اوج مصرف به مرز ۶۰ هزار مگاوات رسیده که عدد بسیار بزرگی است و این رقم از آخرین زمان اوج مصرف سال قبل ۵۰۰۰ مگاوات بیشتر است. هرچند از جانب مسئولان صنعت برق اعلام شده که هم اکنون شبکه برق کشور بدون مشکل و پایدار می باشد و مشکلی برای تأمین برق وجود ندارد، ولی در بعضی نقاط شاهد خاموشی های مقطعی هستیم و همین مبحث مانند سالهای گذشته قطعی آنتن های موبایل و اینترنت را هم به دنبال داشته است.
اما آنتن تلفن همراه ارتباط مستقیمی با قطعی برق دارد؛ هرچند باتری های سایت های BTS، وظیفه تاب آوری برای تأمین برق تجهیزات و آنتن را دارند که البته تاب آوری سایت ها به بازه دو تا چهار ساعته محدود است اما اگر قطعی برق ادامه پیدا کند، این سایت ها هم خاموش می شوند. البته در شرایط خاص و حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله، برای سایت ها از دیزل ژنراتور هم استفاده می شود، اما اگر از موتور برق یا دیزل ژنراتورها در سطح گسترده استفاده شود، آن هم با این حجم از آلودگی، زیان زیادی به طبیعت وارد می نماید.
با افزایش مصرف برق و بروز قطعی، باتری سایت های BTS برق لازم را برای آنتن اپراتورها تأمین می کند و اغلب سایت ها هم می توانند در بازه چند ساعته قطعی برق، پاسخگو باشند، اما شارژ باتری برخی از سایت ها امکان دارد زودتر از وصل شدن برق تمام شود که قطعی آنتن و اینترنت موبایل را هم به دنبال خواهد داشت. آن هم در شرایطی که استفاده اینترنت عموم مردم در ایران، از دیتای موبایل است، قطعی برقی که می تواند قطعی آنتن های موبایل را هم به دنبال داشته باشد، مشکلات اینترنتی را هم برای کاربران بوجود می آورد.
منبع:

1401/03/18
10:18:42
0.0 / 5
766
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد