برای اولین بار صورت می گیرد؛

تشکیل هیأت ویژه تصمیم گیری درباره محتوای شبکه های اجتماعی در هند

تشکیل هیأت ویژه تصمیم گیری درباره محتوای شبکه های اجتماعی در هند

به گزارش بی بی سرور هند به دنبال تشکیل یک هیأت تجدیدنظر است که از قدرت و اختیار کافی برای تغییر تصمیمات گرفته شده در مورد دستکاری محتوای شبکه های اجتماعی برخوردار خواهد بود.به گزارش بی بی سرور به نقل از رویترز، وزیر فناوری اطلاعات هند اعلام نموده که هیأت مورد اشاره مشخص خواهد نمود در مورد محتوای نامناسب از نظر دولت هند در شبکه های مختلف اجتماعی چه تصمیمی باید گرفته شود.
این نخستین بار در سرتاسر جهان است که هیأتی با چنین مأموریتی در سطح دولتی تشکیل می شود.
این اقدام بخشی از تغییرات گسترده در هند برای تغییر قوانین در رابطه با فناوری اطلاعات است. هدف از این کار کنترل دقیق تر محتوای شبکه های اجتماعی اعلام شده که فیسبوک، یوتیوب و توئیتر را هدف گرفته است.
بر همین اساس فرصتی سی روزه برای طرح درخواست تجدیدنظر در مقابل تصمیمات افسران شکایت کننده هر شرکت تعیین می شود، در حالیکه خود این هیئت ها ۳۰ روز دیگر فرصت دارند تا این مورد را بررسی نمایند.
شبکه های اجتماعی هم اکنون ملزم به داشتن یک مسئول رسیدگی به شکایات داخلی و تعیین مدیران اجرایی برای هماهنگی با مقامات اجرای قانون در هند هستند. در پیش نویس قوانین در بخش جدیدی که ضمن اشاره به شرکتهای رسانه های اجتماعی اضافه شده، تصریح شده: «این شرکت ها باید به حقوقی که مطابق قانون اساسی به شهروندان اعطا شده احترام بگذارند».
هند در بین برترین کشورهای عرضه دهنده درخواست های دولتی برای حذف محتوا در توئیتر و متا قرار دارد.

1401/03/13
17:48:30
0.0 / 5
813
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد