سرمایه گذاری 356 میلیارد دلاری سامسونگ در زمینه های راهبردی

سرمایه گذاری 356 میلیارد دلاری سامسونگ در زمینه های راهبردی

بی بی سرور: گروه سامسونگ ظرف پنج سال آینده برای تسریع رشد در بخشهای نیمه رسانا، زیست دارو و سایر فناوریهای نسل جدید، 450 تریلیون وون (356 میلیارد دلار) سرمایه گذاری خواهدنمود.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، این غول فناوری کره جنوبی اعلام نمود سرمایه گذاری هایی که تا آخر سال ۲۰۲۶ انجام می شوند، به سامسونگ برای پیشبرد رشد بلندمدت در زمینه های استراتژیکی مانند بخش تراشه کمک خواهند کرد. این شرکت همزمان وعده داد در بخش زیست دارو، سرمایه گذاری های زیادی انجام دهد تا به اندازه کسب وکار تراشه موفق باشد.

سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تراشه جهان است، از ارائه جزئیات آمار خودداری کرد با این وجود اعلام نمود ۸۰ درصد از این سرمایه گذاری ها در کره جنوبی خواهد بود و تصمیمی که روز سه شنبه اعلام شد، شامل ۲۴۰ تریلیون وون وعده سرمایه گذاری است که در اوت سال ۲۰۲۱ اعلام شده بود.

سامسونگ در اعلام این تصمیم، باطریهای خودروی برقی را بعنوان یک موتور رشد آتی مشخص نکرد. "سامسونگ اس دی آی" که واحد باطری گروه سامسونگ است و استلانتیس که شرکت مادر کرایسلر است، مقرر است کارخانه باطری جدید خود در ایالت ایندیانای آمریکا را رونمایی کنند.

سامسونگ اعلام نمود تامین داخلی تراشه و زنجیره های تامین زیستی، اهمیت استراتژیکی خواهد داشت و برای امنیت اقتصادی کره جنوبی مهم خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد وونی سامسونگ، ۱.۰۷ میلیون شغل بوجود آورد که بیش از ۳۰ درصد بیشتر از سرمایه گذاری ۳۳۰ تریلیون وونی است که این شرکت در دوره پنج ساله منتهی به سال ۲۰۲۱ اعلام نموده بود.

منبع:

1401/03/03
15:22:14
0.0 / 5
834
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد