در گزارش بی بی سرور مطرح شد؛

ممنوعیت واردات آیفون هنوز بصورت رسمی ابلاغ نشده است

ممنوعیت واردات آیفون هنوز بصورت رسمی ابلاغ نشده است

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل با اعلان اینکه ممنوعیت واردات آیفون هنوز بصورت رسمی ابلاغ نشده است، اظهار داشت: در کارتابل واردکنندگان در سامانه جامع تجارت، آیفون در گروه 27 کالایی قرار گرفته است.محمد رضا عالیان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد ممنوعیت واردات گوشیهای آیفون، اظهار نمود: هنوز بصورت رسمی ممنوعیت واردات گوشیهای آیفون اعلام نشده و ابلاغیه صادر نشده است، بلکه در کارتابل شرکت های واردکننده در سامانه جامع تجارت، اطلاعیه ای در خصوص قرار گرفتن آیفون در گروه ۲۷ کالایی که مربوط به گروه کالاهای لوکس می شود، انتشار یافته است.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اضافه کرد: نکته ای که متولیان فراموش کرده اند این است که واردات گوشیهای پرچمدار تعرفه ۵ درصدی داشت که به ۱۲ درصد افزوده شد و قرار بود ما به التفاوت ۷ درصدی در صندوق پشتیبانی از تولید موبایل نگه داری شود، عملاً با ممنوعیت واردات صندوق پشتیبانی از تولید موبایل هم بی مدلول می شود.
وی افزود: از سویی دیگر باید در مورد خدمات بعد از فروش آیفون هایی که تا حالا آمده هم فکری شود؛ خدمات بعد از فروش در ایران ۱۸ ماهه است، بدین سبب آیفونی که روز گذشته فروخته شده تا ۱۸ ماه باید گارانتی داشته باشد، وقتی واردات ممنوع شود، شرکت از کجا قطعات این گوشی را تهیه نماید و خدمات بعد از فروش عرضه نماید.
عالیان به بازار موبایل هم اشاره نمود و اظهار داشت: ممنوعیت هر وسیله ای تأثیرات منفی بر بازار می گذارد و منجر به این می شود که کالاهای دیگر ارزش کاذب پیدا کنند و از ارزش واقعی خود دور شوند.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار نمود: همین طور مصرف کنندگان آیفون نیز به سمت استفاده از گوش های پرچم دار سایر برندها می روند و بدین سان صرفه جویی ارزی خاصی هم رخ نمی دهد برای اینکه حجم واردات این قبیل گوشیها افزایش می یابد. از سویی دیگر نیز به قاچاق دامن زده می شود.

1401/03/02
15:42:36
0.0 / 5
787
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد