تعداد سایت های 4G ایران به ۳۵ هزار رسید

تعداد سایت های 4G ایران به ۳۵ هزار رسید

مروری بر آمارهای رسمی گویای آنست که تا اختتام اسفند سال 1400، اپراتورهای تلفن همراه تا حالا بیش از 118 هزار BTS سایت فعال شبکه تلفن همراه راه اندازی کرده اند که از این میان، 35 هزار سایت 4G است.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارشی منتشر نموده که طبق آن، تا اختتام اسفند ماه سال ۱۴۰۰، مجموعا ۱۱۸ هزار و ۳۷۹ سایت 2G و 3G و 4G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به راه افتاده است.
در اپراتور همراه اول، ۹۶.۵ درصد تحت پوشش 2G و ۸۵ درصد تحت پوشش 3G و ۸۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. همین طور تعداد شهرهای تحت پوشش تا اختتام سه ماهه چهارم به ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای تحت پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر رسیده است.
همین طور در اپراتور ایرانسل، ۸۷.۲۱ درصد تحت پوشش 2G و ۸۳.۶ درصد تحت پوشش 3G و ۶۱ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۶۴ هزار و ۶۶ کیلومتر رسیده است. در اپراتور رایتل نیز ۵۶.۵ درصد تحت پوشش 3G و ۲۹.۴ درصد تحت پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی نیز به ۲۷ هزار و ۵۶۳ کیلومتر رسیده است.
همین طور طبق این آمار، تا آخر سال ۱۴۰۰، در مجموع ۴۴ هزار و ۲۵۸ سایت 2G توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، ۳۹ هزار و ۲۴ سایت 3G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل و ۳۵ هزار و ۹۷ سایت 4G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به راه افتاده است. تعداد سایت های فعال شبکه تلفن همراه به تفکیک اپراتور و فناوری در جدول زیر آمده است.


با این وجود، یکی از اشکالات کیفیت اینترنت، کمبود این سایت های BTS است، برای اینکه در صورتیکه بخش زیادی از تجهیزات اپراتورها در شهرهای مختلف کشور مشکل دارد، شهرداری ها به آنها امکان اجازه نصب BTS را نمی دهند. درواقع ممانعت های مردمی و شرایط تعامل با شهرداری ها برای نصب دکل های جدید BTS یا جمع آوری دکل های موجود یکی از دلیلهای کاهش کیفیت پوشش و اینترنت است، بنا بر این مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در کوشش برای حل این مشکلات هستند.1401/02/17
22:59:17
0.0 / 5
882
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد