زارع پور در حاشیه هیئت دولت:

۸ درصد سهم دولت صرف توسعه ارتباطات در فیبر نوری می شود

۸ درصد سهم دولت صرف توسعه ارتباطات در فیبر نوری می شود

به گزارش بی بی سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروز هیئت دولت تصویب کرد که ۸ درصد از سهم دولت از درآمد اپراتورهای تلفن همراه صرف توسعه ارتباطات پرسرعت مبتنی بر فیبرنوری شود.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه اولین نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد افزایش قیمت اینترنت، اظهار داشت: اپراتورها از ما خواستند به علت تورمی که طی این سال ها بوده، بسته های اینترنتی که زیر کف قیمت بوده را حذف نمایند و از سویی خواستند بسته های جدید با قیمت های جدید معرفی کنند که ما مخالفت کردیم.
وی اظهار داشت: ما به اپراتورها اعلام کردیم اگر برنامه و احتیاج به منابعی برای توسعه دارید، حتما باید این برنامه را عرضه دهید تا ما ارزیابی نماییم و آنرا در چارچوب الحاقیه تبدیل به تعهد نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: وزارت ارتباطات مخالف هرگونه افزایش قیمت و بسته های جدید هستیم مگر این که تضمین بدهند کیفیت شبکه را طبق یک برنامه زمانبندی مشخص بالا برند. زارع پور در پاسخ به سوالی درباره طرح صیانت، اظهار داشت: ما چیزی به نام طرح صیانت نداریم. فعلاً این طرح در مجلس است و مجلس هم اختیار قانونگذاری دارد. هر زمان مجلس، قانونی را تصویب کرد ما در مورد آن تصمیم می گیریم. وی اظهار داشت: ما باید ببینیم مسیر تصویب این طرح در مجلس چگونه است، سپس اشکالات را مطرح کرده و در این حوزه فعال خواهیم شد. مبحث دولت این است که فضای مجازی احتیاج به قانون دارد. ۱۵ سال از آخرین قانون دراین خصوص می گذرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: فضای مجازی زیست اصلی زندگی مردم است و حتما باید قاعده و قانون داشته باشد تا مردم متضرر نشوند و ما بعنوان حاکمیت بتوانیم از حقوق مردم دفاع نماییم. ما حتما [در زمینه طرح صیانت] مشارکت فعال خواهیم کرد تا یک نسخه قابل قبول با همکاری نمایندگان مجلس به تصویب برسد. زارع پور با اشاره به اینکه امرز تمام زندگی مردم وارد فضای مجازی شده است و حتما باید این حوزه قاعده مند باشد، اضافه کرد: قانونمند شدن این حوزه به معنای اعمال محدودیت نیست. همین هم اکنون اتحادیه اروپا در مورد حضور پلت فرم های آمریکایی تصمیم گیری می کند. وی تصریح کرد: نگاه ما در دولت سیزدهم این است که خیلی از گره های این کشور با فناوری اطلاعات قابل باز شدن است. نگاه ما فرصت محور است و می خواهیم بیشترین استفاده را از این تکنولوژی داشته باشیم اما بهرحال باید فضا قاعده مند باشد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در این طرح[صیانت] این ظرفیت وجود دارد که فضای مجازی را قاعده مند کند اما اشکالاتی دارد که ما برای حل آنها مشارکت فعال خواهیم کرد. زارع پور ضمن اشاره به کُندی اینترنت، خاطرنشان کرد: کندی و تندی اینترنت باید ملاک داشته باشد، امکان دارد در منزل ما کُند باشد و در محل کار شما پرسرعت باشد. به لحاظ رتبه بندی های جهانی که هفته گذشته منتشر گردید ما در اینترنت موبایل ۶ پله ارتقا پیدا کردیم. سرعت هم در ابتدای دولت سیزدهم ۲۱ بود و هم اکنون نزدیک ۲۵ شده ایم. امکان دارد در بعضی نقاط اختلال وجود داشته باشد که طبیعی است. میانگین سرعت اینترنت در کشور بنا بر اعلام مراکز جهانی رو به رشد است. وی ضمن اشاره به مصوبه امروز هیئت دولت اظهار داشت: ما یک طرح ملی با عنوان «طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها» را در جهت ایجاد یک شبکه پرسرعت و باکیفیت دنبال می نماییم. امروز هیئت دولت تصویب کرد که ۸ درصد از سهم دولت از درآمد اپراتورهای تلفن همراه صرف توسعه ارتباطات پرسرعت مبتنی بر فیبرنوری شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: هر زمان این مصوبه ابلاغ شود، ما ظرف یکی دو هفته آینده فراخوان عمومی به اپراتورها خواهیم داد، تقسیم کار ملی صورت خواهد گرفت و این پروژه با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد. این ۵ میلیون پورتی که هدف گذاری کردیم، با مصوبه امروز دولت تسهیل خواهد شد. زارع پور در انتها در پاسخ به سوالی درباره روز جهانی قدس اظهار داشت: مردم فلسطین چندین دهه است که تحت ظلم و ستم و دشمنی صهیونیست های غاصب هستند. هرسال مردم ایران برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین در راهپیمایی شرکت می کنند و بنده هم اگر توفیق داشتم شرکت خواهم کرد.منبع:

1401/02/08
13:53:25
0.0 / 5
779
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد