عضویت در پیامرسان وی الزامی است؟

عضویت در پیامرسان وی الزامی است؟

به دنبال انتشار خبرهایی در خصوص الزامی شدن عضویت در پیامرسان ˮویˮ برای رجیستری گوشی موبایل، گمرک ایران این مساله را رد کرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بتازگی در فضای مجازی و خبرها اینگونه مطرح شده که جهت رجیستر کردن گوشی تلفن همراه باید عضو پیامرسان ایرانی"وی" شد تا تائیدیه برای کاربر ارسال شود.

این در حالی است که لطیفی-سخنگوی گمرک ایران- با اعلام این که چنین موضوعی حقیقت ندارد، درباره پیامرسان وی به ایسنا توضیح داد که از حدود دو سال قبل توسط گمرک طراحی و حدودا از یک سال قبل کاملا عملیاتی شده است. در این پیامرسان ذینفعان و کاربران گمرک عضو هستند و از منابع آنها، برای استعلام پروسه تجاری و ترخیص کالا است و البته از فضای عمومی این پیامرسان دیگران نیز می توانند استفاده کنند.

سخنگوی گمرک با تاکید بر این که پیامرسان وی هیچ ارتباطی با رجیستری ندارد و هیچ کاربری برای رجیستری الزامی برای عضویت در آن ندارد، اظهار داشت که رجیستری به روال سابق انجام می شود و ارسال پیام تائید برای کسی که می خواهد جهت رجیستری اقدام نماید بصورت پیامک روی خط تلفن همراه او ارسال می شود و ارتباطی با پیام رسال وی ندارد.

به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، پس از تغییراتی که در دو سال اخیر در پروسه رجیستری اعمال شد، پس از ورود مسافر، گمرک فقط احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه با دریافت IMEI آنرا در مبادی ورودی، در حداقل زمان انجام می دهد؛ بطوریکه کلیه کنترل های لازم بعدی در امتداد رجیستر کردن گوشی همچون کنترل گذرنامه بوسیله سرویس ناجا و وجود سیمکارت به نام مسافر ورودی، بطور کاملا غیرحضوری و در فرصت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه EPL انجام می شود.
1401/02/05
23:45:35
0.0 / 5
806
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد