وعده وزیر ارتباطات؛

حداقل اینترنت مصرفی کاربران مجانی می شود

حداقل اینترنت مصرفی کاربران مجانی می شود

به قول وزیر ارتباطات، محاسبه حداقل اینترنت مصرفی کاربران به نرخ مجانی یا نصف قیمت، در دست پیگیری و انجام است.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه مشترک مجلس و دولت درباره افزایش قیمت بسته های اینترنت از طرف اپراتورها، بدون دریافت مجوز و اطلاع رسانی به کاربران توضیح داد و اظهار داشت: رتبه جهانی ایران در ارتباطات ثابت بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ و در ارتباطات سیار بین ۷۰ تا ۸۰ در نوسان است. از آنجا که اینترنت ثابت در این سال ها توسعه پیدا نکرده، رتبه خوبی دراین زمینه نداریم.
وی اضافه کرد: در تمام دنیا مرسوم می باشد که وقتی مردم در محل کار و منزل ساکن هستند از اینترنت ثابت استفاده کنند و زمانی که حرکت می کنند به اینترنت سیار متصل شوند، اما از آنجا که اینترنت ثابت در کشور ما توسعه نیافته، متأسفانه این دفعه به اینترنت همراه منتقل شده است و به سبب محدودیت ظرفیت باندهای فرکانسی اپراتورهای موبایل، با افت کیفیت شدید اینترنت رو به رو شدیم.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه در چهار سال قبل سرمایه گذاری اپراتورها برای افزایش کیفیت خدمات اینترنت، متناسب با افزایش کاربران نبوده است، اضافه کرد: خط قرمز ما در وزارت ارتباطات کیفیت شبکه ارتباطی کشور است. اعتقاد داریم اینترنت باکیفیت و پرسرعت حق مردم است و چون زندگی مردم امروز با فناوری گره خورده ما در وزارتخانه به دنبال این هستیم که کیفیت را تضمین نماییم.
وی با اعلان اینکه مخالف افزایش قیمت اینترنت بدون توسعه شبکه ارتباطی هستیم، اظهار داشت: هرگونه افزایش تعرفه ای منوط به تضمین اپراتورهای ارتباطی برای ارتقای کیفیت است. این مسئله باید به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برسد.
زارع پور با اشاره به این که به هیچ وجه موافق افزایش قیمت اینترنت با هدف افزایش سود اپراتورها نیستیم، اشاره کرد: قرار نیست که اپراتورها با افزایش قیمت، فقط سود خودرا ببرند و وضعیت شبکه به همین شکل باقی بماند. مجوز افزایش تعرفه زمانی صادر خواهد شد که اپراتورها برای افزایش کیفیت اینترنت تعهد بدهند و با بهره گیری از تکنولوژیهای جدید تضمین کنند که عامه مردم به اینترنت دسترسی پیدا کنند.
وی با اعلان اینکه حذف بسته اینترنت یا معرفی بسته جدید باید در امتداد توسعه شبکه ارتباطی کشور رخ دهد و ما با هرگونه افزایش تعرفه ای که منجر به توسعه شبکه نشود، مخالف هستیم، افزود: دولت وعده ای در خصوص تامین حداقل استاندار اینترنت مصرفی جامعه را به مردم داده بود که دراین زمینه برنامه ریزی هایی برای تامین این حداقل اینترنت بصورت رایگان و یا با نصف قیمت انجام شده است.


منبع:

1401/01/30
12:46:32
0.0 / 5
876
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد