سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه پژوهشگاه فضایی افتتاح شد

سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه پژوهشگاه فضایی افتتاح شد

بی بی سرور: رییس پژوهشگاه فضایی ایران از راه اندازی سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه این پژوهشگاه آگاهی داد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، دکتر صمیمی درباره این خبر اظهار نمود: با عنایت به این که شتاب دهی در توسعه و بلوغ رسانی فناوری های فضایی یکی از اولویت های اصلی پژوهشگاه فضایی ایران به شمار می آید؛ برای این منظور، ایجاد یک شبکه تامین توانا متشکل از دانشگاه ها، بخش های خصوصی، صنایع و سازمان های فعال کشور در صنعت فضایی امری ضروری می باشد. ازاین رو، سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه با رویکرد دستیابی مطلوب به این هدف و مشارکت مؤثر بخش های مختلف در اکتساب فناوری های فضایی راه اندازی شده و آماده بهره برداری است.

وی توضیح داد: در اولین مرحله در این سامانه، حدود ۳۰ مسئله فناورانه که تا ۱۰ سال آتی پیش روی صنعت فضایی کشور در حوزه های مختلف خواهد بود، بارگذاری شده است. این فناوری ها در کلاس های ماهواره های میکرو/ مینی و کیوبست ها است که در حوزه های تخصصی سازه و مکانیزم، توان و پردازش، کنترل حرارت، کنترل وضعیت، محموله سنجشی و پیشرانش تعریف شده اند.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، صمیمی خاطرنشان کرد: متخصصان و علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مذکور می توانند با رفتن به آدرس سامانه در مهلت زمانی اعلام شده در فراخوان، مبادرت به ثبت نام و ارسال پیشنهادیه نمایند.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران ابراز امیدواری کرد که این سامانه نقش قابل توجهی را در افزایش سطح تعاملات و استفاده بهینه از ظرفیت دانشگاه ها و شرکتهای خصوصی و دانش بنیان به منظور رفع چالش های فناورانه حوزه فضا ایفا کند.
منبع:

1401/01/22
16:28:40
0.0 / 5
737
تگها: فناوری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد