به بهانه انتشار اخبار دروغ؛

فیسبوک اخبار رسانه های روسیه را سانسور می کند

فیسبوک اخبار رسانه های روسیه را سانسور می کند

بی بی سرور: فیسبوک تلاش همه جانبه ای را برای حذف اخبار جنگ اوکراین که بوسیله رسانه های داخلی روسیه منتشر می شود آغاز نموده تا روایت یک طرفه ای از این جنگ منتشر شود.به گزارش بی بی سرور به نقل از رویترز، فیسبوک مدعی شده کارهای هکری، شبکه های تأثیرگذاری و حمایتی و کارهای مخربی را در این شبکه اجتماعی در رابطه با جنگ اوکراین شناسایی و حذف کرده است.
این شرکت افزوده کارهای بیشتری را انجام خواهد داد تا جلوی انتشار اخبار جنگ اوکراین توسط صفحات وابسته به دولت روسیه را بگیرد. فیسبوک تمامی مطالبی که از طرف رسانه های داخل روسیه منتشر می شوند را اخبار غلط و دروغین نامیده است.
نیک کلگ رییس امور جهانی متا که فیسبوک را اداره می کند، تصریح کرده: ما بطور دائمی درحال مرور و بررسی سیاست های خودمان برمبنای شرایط درحال تغییر هستیم و فعالانه گام های اضافی برخواهیم داشت تا با انتشار اخبار غلط و دروغ که توسط صفحات دولتی روسی منتشر می شوند مقابله نماییم.
در عین حال روسیه نیز در مقابل سانسور خبری شرکت های بزرگ فناوری و تلاش آنها برای کنترل جریان اطلاعات جنگ اوکراین ساکت ننشسته است. روسیه ضمن مسدود کردن فیسبوک و اینستاگرام و محدود کردن توئیتر تلاش دارد اخبار و اطلاعات جنگ را بوسیله رسانه های مستقل وابسته به خود به اطلاع جهانیان برساند.
در عین حال فیسبوک هکرهای وابسته به روسیه را به کوشش برای هک کردن دهها حساب کاربری وابسته به نظامیان اوکراینی متهم کرده است. فیسبوک افزوده که حدود ۲۰۰ حساب کاربری روسی را که اخبار دروغین منتشر نموده یا عامل نفرت پراکنی بودند، حذف کرده است. فیسبوک می گوید برای شناسایی این حساب ها از گزارش های جمعی دیگر کاربران نیز بهره برده که معین نیست چقدر دقیق باشند.


منبع:

1401/01/20
11:44:46
0.0 / 5
803
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد