حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۲۱۴

قوانین امنیت سایبری تازه اتحادیه اروپا برای نهادهای زیرمجموعه

قوانین امنیت سایبری تازه اتحادیه اروپا برای نهادهای زیرمجموعه

بی بی سرور: کمیسیون اروپا روز گذشته اعلام نمود کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید چارچوبی برای مدیریت خطرات امنیت سایبری در نهادهای زیرمجموعه خود با بهره گیری از قوانینی جدید ایجاد کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از رویترز، علت این درخواست افزایش حملات سایبری مقابل کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که می تواند کارهای کلیدی را در این کشورها مختل کند و سبب سرقت اطلاعات حساس شود.
این پیشنهاد قسمتی از یک بسته پیش نویس قوانین تهیه شده توسط اتحادیه اروپا به نام مقررات امنیت سایبری است که در قالب آن یک هیأت امنیت سایبری برای نظارت بر اجرای قوانین جدید تشکیل خواهد شد.
یوهانس هان، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا در اطلاعیه ای در این مورد اظهار داشت: "در یک محیط متصل، یک حادثه امنیت سایبری می تواند کل سازمان ما را تحت تأثیر قرار دهد. بنا بر این است که ایجاد یک سپر قوی در مقابل تهدیدات سایبری و حوادثی که می تواند ظرفیت اقدام ما را مختل کند، بسیار مهمست."
بر اساس این پیش نویس قوانین، همه نهادها، ارگان ها و آژانس های اتحادیه اروپا باید خطرات امنیت سایبری را شناسایی کنند، برنامه ای برای بهبود امنیت سایبری خود تنظیم کنند، ارزیابی های منظم انجام دهند و جزییات مربوط به حوادث را به اشتراک گذارند.
کمیسیون همین طور مقرراتی موسوم به امنیت اطلاعات را پیشنهاد کرده که مجموعه ای از قوانین و استانداردها را برای همه نهادهای اتحادیه اروپا فراهم می آورد.


منبع:

1401/01/05
13:09:36
0.0 / 5
856
تگها: امنیت , سایبر
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد