درخواست مایکروسافت برای توقف استفاده از مرورگر اکسپلورر

درخواست مایکروسافت برای توقف استفاده از مرورگر اکسپلورر

مایکروسافت بار دیگر به کاربران یادآوری کرد زمان توقف استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) فرا رسیده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، این شرکت به کاربران یادآوری کرد اینترنت اکسپلورر در ژوئن سال ۲۰۲۲ از ویندوز ۱۰ بازنشسته می شود و مایکروسافت اج (Edge) جای آنرا می گیرد.

به نظر می رسد برخی از کاربران علاقه ای به این مهاجرت ندارند و مایکروسافت مجبور شده است تاکید کند عمر اینترنت اکسپلورر به پایان نزدیک شده است. این غول نرم افزاری اعلام نمود همان گونه که پیش از این اعلام شد، آینده اینترنت اکسپلورر در ویندوز، در مایکروسافت اج است. اپلیکیشن اینترنت اکسپلورر ۱۱ (IE۱۱) ۱۵ ژانویه سال ۲۰۲۲ برای بعضی از مدل های ویندوز ۱۰ بازنشسته می شود. این به معنای آن است که اپلیکیشن اینترنت اکسپلورر ۱۱ دیگر پشتیبانی نخواهد شد و بعد از این تاریخ، کاربران در صورت کوشش برای دسترسی به اینترنت اکسپلورر، به مایکروسافت اج هدایت خواهند شد.

مایکروسافت اولین بار تصمیم برای توقف پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر ۱۱ در ویندوز ۱۰ و مایکروسافت ۳۶۵ را در اوت سال ۲۰۲۰ اعلام نمود و از آن زمان به تدریج خدمات برای این نرم افزار را متوقف کرده است.

مهلت اینترنت اکسپلورر در مایکروسافت ۳۶۵ در اوت سال ۲۰۲۱ بسر رسید و باآنکه برخی از اپلیکیشنها امکان دارد همچنان از راه این مرورگر کار کنند اما کاربران تجربه بسیار ضعیفی را مشاهده می کنند.

ابزارهای خارجی مانند "جست و جوی گوگل" (Google Search) پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را در اکتبر سال ۲۰۲۱ متوقف کردند و این مرورگر به "جست و جوی بینگ" (Bing) متکی شد و پشتیبانی از سایر اپلیکیشنهای گوگل مانند اسناد و ورک اسپیس هم در مارس سال ۲۰۲۱ حذف شده بود.

مایکروسافت اج در بازار جهانی مرورگرها عملکرد قوی دارد و آمارهای اخیر نشان داده است این مرورگر در آستانه جلو زدن از سفاری اپل است.

بر اساس گزارش تِک رادار، طبق جدید ترین آمار "استیت کانتر"، مایکروسافت اج حالا در ۹.۵۴ درصد از کامپیوتر های رومیزی در سرتاسر جهان استفاده می شود و اندکی عقبتر از سفاری با نرخ استفاده ۹.۸۴ درصد قرار دارد در حالیکه کروم گوگل با سهم ۶۵.۳۸ درصدی، پیشتاز این بازار است.

منبع:

1401/01/02
19:08:26
0.0 / 5
700
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد