در آمریكا؛

صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی سر به فلک می کشد

صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی سر به فلک می کشد

به گزارش بی بی سرور بررسی مؤسسه پژوهشی آی دی سی نشان داده است شرکتهای آمریکایی تا سال ۲۰۲۵ سالانه ۱۲۰ میلیارد دلار برای سیستم های هوش مصنوعی هزینه خواهند کرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از زد دی نت، صرف هزینه برای هوش مصنوعی از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ توسط مؤسسات مختلف آمریکایی سالانه ۲۶ درصد رشد خواهد نمود و ایالات متحده جایگاه خویش را بعنوان بزرگترین خرج کننده پول در حوزه هوش مصنوعی حفظ خواهد نمود. این کشور از سال ۲۰۱۹ این عنوان را در اختیار داشته است. بیشتر از نیمی از هزینه های جهانی هوش مصنوعی در ارتباط با آمریکا است.
تحلیلگران آی دی سی پیشبینی می کنند خرده فروشی مبتنی بر هوش مصنوعی از راه سرمایه گذاری در نمایندگی های خدمات مشتریان و هم عرضه مشاوره و سفارش تخصصی خرید مبتنی بر هوش مصنوعی، بخش زیادی از هزینه های هوش مصنوعی را به خود اختصاص خواهد داد. حدود ۴۰ درصد از هزینه های صنعت برای هوش مصنوعی بر روی این دو هدف متمرکز خواهد شد.
بانکداری دیگر بخش پرهزینه حوزه هوش مصنوعی خواهد بود چونکه بانکهای مشهور تلاش می کنند خدمات مشتریان را از راه سیستم های مشاوره و توصیه، تجزیه و تحلیل و بررسی تقلب و امنیت از راه سیستم های اطلاعاتی و جلوگیری از تهدید مبتنی بر هوش مصنوعی بهبود بخشند.
همچنین پیشبینی می شود نمایندگی های خدمات مشتریان برای تقویت فرایند فروش مجموعاً ۲۰ درصد از کل هزینه های هوش مصنوعی در ایالات متحده را در سال ۲۰۲۵ به خود اختصاص دهند.


منبع:

1401/01/01
13:31:52
0.0 / 5
769
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد