شکایت از صاحب فیسبوک برای تبلیغات کلاهبرداری

شکایت از صاحب فیسبوک برای تبلیغات کلاهبرداری

دیده بان رقابت استرالیا شکایتی را ضد مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) تنظیم کرد و ادعا نمود این غول رسانه اجتماعی در پیشگیری از استفاده کلاهبرداران از پلت فرم این شرکت برای انتشار تبلیغات جعلی اهمال کرده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا اعلام نمود این تبلیغات که از سرمایه گذاری در رمزارز یا نقشه های پولساز حمایت می کنند، امکان دارد کاربران فیسبوک را به اشتباه بیاندازند که توسط استرالیایی های معروف تبلیغ می شوند.

در بیانیه این کمیسیون آمده است: فیسبوک به این رفتار گمراه کننده تبلیغات کنندگان کمک کرده یا در آن مشارکت داشته است.

رُد سیمز، رئیس دیده بان رقابت استرالیا اظهار نمود: آنچه در پرونده دنبال می نماییم این است که مِتا برای این تبلیغات که در پلتفرمش منتشر می شوند، مسئول است.

مِتا در واکنش به این شکایت اعلام نمود هر تبلیغاتی که از مردم کلاهبرداری مالی می کند یا کاربران را گمراه می کند، ناقض سیاست های این شرکت بوده و این شرکت از فناوری برای شناسایی و مسدود کردن چنین پست هایی استفاده می نماید و با تحقیقات دیده بان رقابت استرالیا درباره این مورد تابحال همکاری کرده است. ما این شکایت را بررسی نموده و می خواهیم از این فرایند دفاع نماییم.

دیده بان رقابت استرالیا اعلام نموده که این تبلیغات از تصاویر مدیران تجاری، مجریان تلویزیون و سیاستمداران استرالیایی استفاده می نمایند و حاوی لینک هایی به مقالات رسانه ای جعلی هستند که در آنها نقل قول های منتسب به شخصیت های معروف استرالیایی وجود دارد.

اندرو فارست، غول سنگ آهن استرالیا و رئیس شرکت متال فورتسکیو ماه گذشته بر سر تبلیغات کلاهبرداری همچون تبلیغاتی که در آن از تصویر وی برای تبلیغ رمزارز استفاده شده بود، از فیسبوک شکایت نمود.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک اوایل هفته جاری برنامه ای را جهت کمک به آموزش نامزدهای سیاسی و اینفلوئنسرهای استرالیایی درباره امنیت سایبری برای متوقف کردن انتشار اطلاعات نادرست در زمان کمپین تبلیغاتی آنها برای انتخابات فدرال آینده اعلام نمود.

منبع:

1400/12/28
14:44:39
0.0 / 5
812
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد