اینترنت موبایل ایران در رتبه ۸۰ جهانی قرار گرفت

اینترنت موبایل ایران در رتبه ۸۰ جهانی قرار گرفت

بی بی سرور: میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه فوریه سال 2022، به 22.42 و میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت 9.78 مگابیت بر ثانیه رسیده که ایران به ترتیب به رتبه های 80 و 145 جهانی رسانده است.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و البته این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی تبدیل گشته و خیلی از افراد از افت کیفیت اینترنت شکایت دارند. وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند و مشاهده آمار این وب سایت می تواند نشان دهد اینترنت در یک ماه گذشته در ایران به چه صورت بوده است.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه فوریه سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۹۱ مگابیت بر ثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۰.۷۶ مگابیت بر ثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۵.۹۵ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


در حالی که تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۶۲ مگابیت بر ثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۴۴ مگابیت بر ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۹.۸۴ مگابیت بر ثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۵.۵۱مگابیت بر ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه فوریه ۲۰۲۲، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۳۳.۵۱ مگابیت بر ثانیه)، نروژ (۱۱۸.۵۸ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۱۶.۵۱ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۱۳.۰۰ مگابیت بر ثانیه) و هلند (۱۰۷.۸۱ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به شیلی (۱۹۷.۵۹ مگابیت بر ثانیه)، سنگاپور (۱۹۴.۰۷ مگابیت بر ثانیه)، موناکو (۱۸۸.۶۶ مگابیت بر ثانیه، تایلند (۱۸۲.۹۶ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۶۴.۱۴ مگابیت بر ثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت موبایل در ایران
در حال حاضر میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۲.۴۲ مگابیت بر ثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۷۶ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۳۳ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۸۰ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.


این در حالی است که در ماه ژانویه سال ۲۰۲۲، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۳.۱۰ مگابیت بر ثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۹۰ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۳۱ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۷۷ از میان ۱۳۸ کشور رسانده بود.
همچنین طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از السالوادور و شیلی سریع تر و از کشورهایی مانند تونس و برزیل کندتر است.


در حال حاضر در زمینه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۷۸ مگابیت بر ثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۳۱ مگابیت بر ثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۵ از میان ۱۷۸ کشور می رساند. این درحالی است که در ژانویه ۲۰۲۲، در زمینه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۳۹ مگابیت بر ثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۵۵ مگابیت بر ثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۴۱ از میان ۱۷۸ کشور قرار داشت.
همچنین طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از وانواتو و اوگاندو سریع تر واز بوتان و الجزیره کندتر است.


منبع:

1400/12/27
12:06:43
0.0 / 5
848
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد