با تغییر سیاست مقابله با نفرت پراكنی؛

فیسبوک و اینستاگرام توهین و فحاشی به روس ها را مجاز کردند

فیسبوک و اینستاگرام توهین و فحاشی به روس ها را مجاز کردند

بی بی سرور: از این پس توهین و فحاشی و دعوت به خشونت ضد روس ها در دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک مجاز است و کاربران می توانند خواهان مرگ پوتین شوند.به گزارش بی بی سرور به نقل از رویترز، کاربران فیسبوک و اینستاگرام در بعضی کشورها از این پس می توانند خواهان خشونت ضد روس ها و سربازان روس ها شوند. علت این امر ادامه جنگ اوکراین اعلام شده است.
بر اساس محتوای برخی ایمیل های داخلی در شرکت متا مالک فیسبوک و اینستاگرام سیاست مقابله با نفرت پراکنی در این شرکت بطور موقت تغییر کرده و کاربران بطور موقت می توانند با ارسال مطالبی خواهان مرگ ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز بشوند. این امر در مورد الکساندر لوکاشنکو رییس جمهور بلاروس هم مصداق دارد.
از جمله کشورهایی که این تغییر سیاست در آنها اعمال شده می توان به روسیه، اوکراین و لهستان اشاره نمود. البته معین نیست متا برای کسب اطمینان از اعمال این سیاست در کشورهای منتخب سخت گیری خواهدنمود یا خیر.
سخنگوی شرکت متا با صدور اطلاعیه ای دراین زمینه تصریح کرده: در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین، ما بطور موقت اجازه برخی اظهارات سیاسی را داده ایم که به طور معمول قوانین ما را نقض می کنند، مانند سخنان خشونت آمیز مثل "مرگ بر مهاجمان روس". ولی درحال حاضر درخواست خشونت ضد غیرنظامیان روس مجاز نیست!
در عین حال متا افزوده که در درخواست های مربوط به مرگ پوتین نباید به شیوه یا مکان این کار اشاره ای شده باشد. همچون دیگر کشورهایی که این تغییر سیاست در آنها اعمال شده می توان به ارمنستان، آذربایجان، استونی، گرجستان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، رومانی و اسلواکی اشاره نمود.


منبع:

1400/12/20
14:01:57
0.0 / 5
802
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد