ازسرگیری تولید تویوتا بعد از یک حمله سایبری

ازسرگیری تولید تویوتا بعد از یک حمله سایبری

شرکت تویوتا موتور که بعد از حمله سایبری به یک تأمین کننده داخلی، فعالیت کارخانه هایش در ژاپن را متوقف کرده بود، از روز چهارشنبه تولید داخلی را ازسرخواهد گرفت.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، هیچ اطلاعاتی درباره عامل این حمله یا انگیزه آن مشخص نمی باشد. این حمله یک روز بعد از پیوستن ژاپن به متحدان غربی در تحریم روسیه در واکنش به حمله نظامی به اوکراین روی داد اما مشخص نیست این حمله سایبری ارتباطی به آن دارد یا خیر.

حمله سایبری به یک مساله مهم در ژاپن تبدیل گشته و منتقدان دولتی می گویند رویکرد غیریکپارچه مانع واکنشهای موثر به تهدیدهای هک شده است و حمله به یک تأمین کننده گمنام کافی بود تا یکی از بزرگترین خودروسازان جهان را به تعطیلی فعالیت خانگی خود وادار کند.

تویوتا در اطلاعیه ای اعلام نمود خطوط تولید تویوتا در تمامی ۱۴ کارخانه این شرکت در ژاپن روز چهارشنبه به کار خواهند افتاد. توقف تولید در روز سه شنبه به از دست رفتن تولید ۱۳ هزار خودرو منجر گردید.

شرکت کوجیما اینداستری که قطعات پلاستیکی و قطعات الکترونیکی برای تویوتا تولید می کند، اعلام نمود شنبه شب خطایی در یکی از سرورهای فایل خود شناسایی کرد. بعد از ریبوت سرور، تایید نمود به ویروس آلوده شده استو پیام تهدیدآمیزی را پیدا کرد. این پیام به انگلیسی نوشته شده بود اما سخنگوی کوجیما حاضر نشد اطلاعات بیشتری منتشر کند.

طبق اعلام کوجیما، خرابی سیستم مانع ارتباط با تویوتا در مورد سفارش قطعات شد و به توقف تولید در این خودروساز منجر گردید.

بر اساس گزارش رویترز، مرکز هماهنگی/تیم واکنش اضطراری کامپیوتر ژاپن اعلام نموده است گزارشها از فعالیت بدافزار قدرتمند اموتِت از اولین هفته فوریه سال ۲۰۲۲ افزوده شده است. این بدافزار برای دسترسی به کامپیوتر قربانی قبل از دانلود کردن بدافزار دیگری مانند بدافزارهای طراحی شده برای سرقت کلمات عبور بانکی یا باج افزار استفاده می شود. هنوز مشخص نیست اموتِت ضد تأمین کننده تویوتا استفاده شده است یا خیر. تویوتا در اینباره توضیحی نداده است.

منبع:

1400/12/11
21:44:26
0.0 / 5
903
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد