یك نماینده مجلس مطرخ كرد

ارجاع باردیگر طرح صیانت به صحن حق طبیعی منتقدان

ارجاع باردیگر طرح صیانت به صحن حق طبیعی منتقدان

به گزارش بی بی سرور نماینده مردم چابهار در مجلس در مخالفت با طرح صیانت از فضای مجازی اظهار داشت: این طرح را به پستوی کمیسیون بردند و در صحن علنی مجلس آنرا بررسی نکردند. ما وکیل مردمیم. نه رئیس مردم.


معین الدین سعیدی در گفتگو با ایسنا با استناد به بیانات مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی به لزوم نظارت بر فضای مجازی اشاره نمود و اظهار داشت: خیلی از مخالفان طرح صیانت از فضای مجازی، مخالفتی با سامان دهی این فضا ندارد بلکه معتقدیم نگاه و نظر مردم در طرح باید ساری و جاری باشد.
نماینده مردم چابهار موافقت مجلس با بررسی طرح ساماندهی فضای مجازی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی و قانونی کردن بررسی آن در کمیسیون مشترک اظهار داشت: از همان ابتدا بنده با این مورد مخالفت کردم. امروز مرکز پژوهشها بخش هایی از این طرح را مغایر قانون اساسی کشور دانسته است. علاوه بر این، قانون آیین نامه داخلی مجلس در روند رای گیری در کمیسیون مشترک صیانت رعایت نشد.
ارجاع باردیگر طرح صیانت به صحن علنی حق طبیعی منتقدان طرح استاین عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن اشاره به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در قوه مقننه اظهار داشت: همه این ها در شرایطی صورت گرفت که مجلس درحال بررسی بودجه است یعنی تمرکز نمایندگان بر مسائل اقتصادی کشور است. این حق طبیعی منتقدان طرح است که دست کم باردیگر به صحن ارجاع شود. جناب رشیدی کوچی با عنایت به ماده ۱۶۷ قانون آئین نامه داخلی طرحی آماده کردند تا طرح صیانت باردیگر به صحن برگردد. این طرح تا کنون به امضای ۱۶۰ نماینده رسیده است.
سعیدی ادعا نمود که در شرایطی که کشور مشکلات عدیده معیشتی دارد از یک طرف مجلس نباید به چنین موضوع هایی بپردازد و از سوی دیگر منبع درآمد خیلی از کسب و کارهای اینترنتی پلت فرم های فضای مجازی است و محدود کردن آنها به مردم صدمه می زند.
تناقض ۸۵ شدن طرح صیانت با ادعای محدود نشدن اینترنتنماینده مرم چابهار تاکید کرد: کسانی که معتقدند که در طرح صیانت از فضای مجازی هیچ محدودیتی اتفاق نخواهد افتاد، چرا این طرح را به پستوی کمیسیون بردند و در صحن علنی مجلس آنرا بررسی نکردند؟ ما وکیل مردمیم؛ نه رئیس مردم. این روزها نگرانی از محدودیت شبکه های مجازی را در مردم احساس می کنید. من نیت نمایندگان موافق را زیر سوال نمی برم. حرف بنده این است که چرا شفافیتی که خیلی از نمایندگان وعده آنرا می دادند، خودش را نشان نمی دهد. طرح صیانت شرایط اصل هشتاد و پنجی شدن را ندارد. اگر طرح به صحن ارجاع شود، امیدوارم این مورد از دستور کار مجلس بیرون برود.
منبع:

1400/12/05
12:31:40
0.0 / 5
873
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد