وزیر ارتباطات اعلام كرد

تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری

تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تست سرعت نزدیک به یک گیگابیت برثانیه در مراسم واگذاری پورت های پرسرعت فیبر نوری، اظهار داشت: مردم می توانند پیشرفت این پروژه و وضعیت آن در استان خودرا بوسیله سایت www.iranfttx.ir دنبال کنند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، رونمایی از طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب وکارها، روز گذشته با شروع به کار ۵۰۰ هزار پورت فیبرنوری پرسرعت، شروع شد. بگفته مسئولان وزارت ارتباطات، فیبر نوری باید به ۲۰ میلیون خانه و محل کسب وکار برسد و شبکه پایدار، پرسرعت و ایمن را تامین کند و با اجرای تدریجی این پروژه، مردم سرعت های چند ۱۰ و بلکه صدمگابیت برثانیه را تجربه خواهند کرد.
در این راستا عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار تصویر زیر، در اینستاگرام نوشت: روز گذشته در مراسم شروع واگذاری پورت های پرسرعت فیبر نوری، در دو شهر مقدس مشهد و قم، تست سرعت انجام شد که در مشهد نتیجه بیش از ۵۰۰ مگابیت برثانیه و در قم نزدیک به یک گیگابیت برثانیه بود که مایه خوشی است.


وی با اعلان اینکه با فیبر نوری دیگر محدودیت سرعت مفهوم نخواهد داشت و بستر شبکه برای انواع خدمات مورد نیاز مردم آماده خواهد شد، اضافه کرد: هرچند در ارتباطات همراه وضعیت به نسبت بهتری داریم اما در ارتباطات ثابت عقبیم که به فضل خداوند و با تلاش خانواده بزرگ ارتباطات کشور به سرعت جبران می نماییم و تا اختتام دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پورت مبتنی بر فیبر نوری در سراسر کشور راه اندازی خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: به زودی کار اجرائی فیبر نوری خانگی در همه شهرها شروع می شود. یا علی مدد گفته ایم و با سرعت به سمت یک شبکه پرسرعت و با کیفیت حرکت می نماییم. هموطنان عزیز می توانند پیشرفت این پروژه و وضعیت آن در استان خودرا بوسیله سایت www.iranfttx.ir دنبال کنند و در آینده می توانند با وارد کردن کد پستی محل سکونت خود، از زمان تقریبی فعال شدن این پروژه در محله خود باخبر شوند.1400/11/27
22:32:32
0.0 / 5
833
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد