در گفت وگو با بی بی سرور اعلام شد

توضیحات رئیس سازمان فضایی برای برگزاری دومین جلسه شورایعالی فضا

توضیحات رئیس سازمان فضایی برای برگزاری دومین جلسه شورایعالی فضا

رئیس سازمان فضایی ایران از برگزاری دومین جلسه شورای عالی فضایی در دولت سیزدهم تا پیش از اختتام سال جاری آگاهی داد.


دکتر حسن سالاریه در گفتگو با ایسنا به بیان این که جلسات شورایعالی فضایی زیر نظر رئیس جمهوری برگزار می شود، اظهار نمود: شورایعالی فضایی، شورای بالا دستی حوزه فضایی است و برنامه ریزی های یکپارچه حوزه فضایی توسط این شورا مصوب و برای سازمان فضایی و سایر حوزه های فضایی کشور تکلیف می شود.
وی با اشاره به اینکه در این شورا خیلی از بازیگران این فناوری عضو هستند، اظهار نمود: جلسات این شورا به این صورت نیست که در هر ماه و هر سال و در هر زمانی برگزار شود، بلکه بر مبنای موضوعات مطرح، برگزار می گردد و هم اکنون اولین نشست این شورا در دولت سیزدهم در آذرماه برگزار شد.
سالاریه ضمن اشاره به برگزاری دومین جلسه این شورا در دولت سیزدهم، تصریح کرد: این جلسه تا پیش از آخر سال برگزار می شود.
به گفته وی، برگزاری جلسات شورایعالی فضایی بر حسب مبحث است.
به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، شورایعالی فضایی، نام عالی ترین مرجع رسیدگی به مسائل فضایی ایران است و زیر نظر رئیس جمهور، به مسائل در ارتباط با این حوزه رسیدگی می کند.
رئیس جمهور، رئیس این شورا است و وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از اعضای این شورا هستند و رئیس سازمان فضایی ایران بعنوان دبیر شورا، در جلسات این شورا حضور دارند. در غیاب رئیس جمهور ریاست جلسه برعهده معاون اول رئیس جمهور خواهد بود.
طبق مصوبه هیأت وزیران، شورایعالی فضایی برای سیاست گذاری در زمینه استفاده از فناوری های فضایی و ایجاد هماهنگی های لازم میان تمامی دستگاههای ذی ربط، باید حداقل ۲ بار در سال به ریاست رئیس جمهور تشکیل گردد، اما در بیشتر از ۱۶ سال از زمان ایجاد شورایعالی فضایی، تشکیل جلسات آن در دولت های قبل آن طور که باید جدی و مهم پیگیری نشد و بنابراین این شورا در ۱۱ سال گذشته جلسه ای تشکیل نداد.
اولین جلسه شورایعالی فضایی در دولت سیزدهم پس از ۱۱ سال وقفه در روز ۵ آذرماه سالجاری برگزار گردید. برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای حوزه فضایی از برنامه های جنبی این جلسه بوده است.1400/11/24
20:44:08
0.0 / 5
901
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد