آماده باش بانکهای اروپایی و آمریکایی در مقابل تهدید حملات سایبری

آماده باش بانکهای اروپایی و آمریکایی در مقابل تهدید حملات سایبری

بی بی سرور: بانک مرکزی اروپا با افزایش تنشهای پیرامون اوکراین، بانک ها را برای حمله سایبری احتمالی تحت حمایت روسیه آماده می کند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بن بست میان روسیه و اوکراین، سران سیاسی و تجاری اروپا را برآشفته کرده است چونکه نگران لطمه هایی است که حمله نظامی احتمالی روسیه به کل منطقه وارد خواهدنمود. امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه اوایل هفته گذشته بعد از سفر به مسکو، بمنظور میانجی گری به اوکراین رفت.

منابع آگاه اظهار کردند: حالا بانک مرکزی اروپا که توسط کریستین لاگارد، وزیر فرانسوی سابق هدایت می شود و بر بزرگترین وام دهندگان اروپایی نظارت دارد، برای تهدید حملات سایبری به بانک ها که ممکنست از طرف روسیه صورت گیرد، به حال آماده باش درآمده است.

در حالی که بانک مرکزی اروپا به کلاهبرداری های معمولی متمرکز بود که در دوران پاندمی رایج شده بودند، بحران اوکراین توجه این رگولاتور را به تهدیدهای حملات سایبری از طرف روسیه جلب کرده و بانک مرکزی اروپا از بانکها درباره تدابیر دفاعی شان سوال کرده است.

یک منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: بانکها بازی های جنگ سایبری را برای آزمودن قابلیت خود برای دفع یک حمله سایبری احتمالی انجام می دهند.

این نگرانی ها تنها به بانک مرکزی اروپا منحصر نبوده است. دپارتمان خدمات مالی نیویورک در ژانویه هشداری به موسسات مالی صادر کرد و به آنها درباره حملات سایبری تلافی جویانه روسیه در صورت حمله نظامی به اوکراین و تحریم مسکو از طرف آمریکا هشدار داد.

پس از اینکه روسیه حدود ۱۰۰ هزار نیرو را نزدیک مرز اوکراین مستقر کرد، آمریکا، اتحادیه اروپا و انگلیس همگی به پوتین درباره حمله به اوکراین هشدار داده اند.

وب سایتهای گوناگون اوکراین اوایل امسال هدف حمله سایبری قرار گرفتند که پیامی با مضمون "بترسید و منتظر بدتر باشید" را از خود بر جای گذاشته بودند. سرویس امنیت دولتی اوکراین اعلام نموده بود نشانه هایی دیده است که این حمله را به گروههای هکری در رابطه با سرویسهای اطلاعاتی روسیه مربوط می کند. اما کرملین مکررا ارتباط با حملات هک در سراسر جهان را تکذیب و اعلام نموده است آماده همکاری با آمریکا و کشورهای دیگر برای مقابله با جرایم سایبری است.

با این حال رگولاتورها در اروپا به حال آماده باش درآمده اند. مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس به سازمان های بزرگ هشدار داد تاب آوری امنیت سایبری خودرا در بحبوحه عمیق شدن تنشهای اوکراین تقویت نمایند.

کاخ سفید روسیه را عامل حمله سایبری نوت پتیا در سال ۲۰۱۷ معرفی کرده است. این ویروس بخشهایی از زیرساخت اوکراین را فلج کرد و موجب از کار افتادن هزاران کامپیوتر در دهها کشور شد.

بر اساس گزارش رویترز، این لطمه پذیری بار دیگر در سال میلادی گذشته انعکاس یافت که یکی از بزرگترین حملات سایبری مقابل یک شرکت فناوری آمریکایی انجام گرفت و بوسیله آن سازمانهای دولتی گوناگون آمریکا با رخنه اطلاعاتی روبرو شدند. هک شرکت نرم افزاری سولار ویندز به هکرها اجازه داد به هزاران شرکتی که از محصولات این شرکت نرم افزاری استفاده می کردند دسترسی پیدا کنند. بانک مرکزی دانمارک تایید نمود زیرساخت مالی این کشور در این حملات لطمه دیده است.

منبع:

1400/11/20
22:21:46
0.0 / 5
986
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد