چرا نمایشگاه مجازی کتاب امسال مختل نشد؟

چرا نمایشگاه مجازی کتاب امسال مختل نشد؟

بی بی سرور: مدیرعامل یک شرکت ارائه دهنده محصول در لایه زیرساخت به نمایشگاه مجازی کتاب تهران از تغییراتی که منجر به رفع اختلالات سال قبل این رویداد شد می گوید.


فرید ستاری، مدیرعامل شرکت هم روش در گفت و گو با ایسنا، درباره تغییرات رخ داده در لایه زیرساخت دومین نمایشگاه مجازی کتاب اظهار نمود: همانطور که می دانید نمایشگاه کتاب تهران که سال قبل بصورت مجازی برگزار شد، از لحاظ کیفیت لایه زیرساخت به خاطر چالش هایی که وجود داشت، یک سری اختلالات داشت که بصورت رسانه ای هم عنوان شد. ما پس از این قضیه، با مدیران محترم این مجموعه صحبت هایی داشتیم که بعد از آن با ما برای حل این چالش ها آغاز به کار کردند.
او همین طور اظهار داشت: البته ما از ماه ها قبل، بستر استقراری را برای سرویس نرم افزار نمایشگاه مجازی کتاب تهران آماده کردیم و کلیه آن سرویس زیرساختی که نرم افزار این رویداد باید بر روی آن مستقر شود، روی پلت فرم هم روش مستقر شد. در همین ۱۰، ۱۵ روز اخیر هم که نمایشگاه درحال برگزاری بود، بصورت اکتیو و ۲۴ساعته مانیتور می کردیم و خدا را شکر امسال به خوبی اجرا شد. این اتفاق علاوه بر اینکه توانست کیفیت را در لایه زیرساخت بالا ببرد، توانست هزینه ها را هم بکاهد. چون این حوزه، حوزه ای است که بطور معمول در مجموعه های دیگر با هزینه های خیلی بالاتری آنرا مدیریت می کنند.
ستاری سپس درباره اتفاقی که با کوبرنتیس مدیریت شده در لایه زیرساخت برای دومین نمایشگاه مجازی کتاب افتاد توضیح داد: اتفاقات مختلفی وجود دارد؛ بطور معمول بعضی وقت ها بنظر می رسد که بحث مقیاس پذیری ست. وقتی در سیستمی سرویس دهی ارائه می شود که به اصطلاح ترافیک سرچ یا ترافیک یک دفعه ای دارد مثل: نمایشگاه مجازی کتاب که دیدیم از دسترس خارج می شود. تکنولوژی کوبرنتیس راهکارهایی دارد که بحث مقیاس پذیری را حل می کند. بحث دیگر این است که لود تست اتفاق بیفتد؛ یک سری لودهای مجازی شبیه سازی شده روی این پلت فرم پیش از اتفاق اصلی ایجاد شود تا بتواند آنرا شبیه سازی کند تا مسائلی که ممکنست در آن پلت فرم اتفاق بیفتد، شناسایی شوند و بتوان آنها را حل کرد.
او اضافه کرد: بحث های بهینگی زیرساخت هم وجود دارد. اگر از لحاظ کلان نگاه نماییم، دلیل اینکه بطور معمول این اتفاق نمی افتد این است که بصورت پراکنده انجام می شود؛ یعنی هر مجموعه ای می خواهد برای خودش این بهینگی را انجام دهد و به خاطر محدودیت های منابع انسانی و حوزه تخصصی بطور معمول تا حد معمولی اتفاق می افتد ولی وقتی با یک مجموعه تخصصی کار می کنند سرریز دانشی که وجود دارد، موجب می شود کیفیت بهتر شود.
فرید ستاری درباب وضعیت دومین نمایشگاه مجازی کتاب بیان کرد: وضعیت امسال در بحث زیرساخت خوب بود. طبق آمارهایی که داشتیم، این طور نبود که نمایشگاه از دسترس بیرون رود. در بحث تجربه کاربری و استفاده از سایت که مربوط به لایه های نرم افزاری است، من تخصصی ندارم و اظهارنظر نمی کنم اما با نگاهی که می بینم امیدوار هستم آن سرویس ها هم رو به بهبود بروند.


منبع:

1400/11/17
22:35:14
0.0 / 5
902
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد