تهدید اپراتور آمریکایی برای اخراج کارمندان واکسینه نشده

تهدید اپراتور آمریکایی برای اخراج کارمندان واکسینه نشده

بی بی سرور: شرکت تی موبایل آمریکا کارمندانی که تا دوم آوریل بطور کامل در مقابل بیماری کووید 19 واکسینه نشده اند را اخراج می کند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، این اپراتور تلفن همراه بعد از انتشار نامه داخلی مدیر منابع انسانی، خبر منتشره در رسانه ها را تایید نمود. در این نامه به کارمندان تی موبایل اعلام گردید افرادی که تا ۲۱ فوریه تنها یک دوز واکسن را دریافت کرده باشند، به مرخصی بدون حقوق می روند.

سخنگوی تی موبایل به وب سایت انگجت اظهار داشت: دفاتر تی موبایل تنها به روی کسانی گشوده خواهد بود که بطور کامل در مقابل کووید ۱۹ واکسینه شده اند و ما به اطلاع کارمندانمان رسانده ایم که باید تا دوم آوریل بطور کامل واکسینه شوند. ما درک می نماییم که برای برخی از کارمندان این یک تصمیم شخصی است اما بر این باوریم که چنین اقدامی ما را در بهترین موقعیت برای پشتیبانی از جامعه تی موبایل قرار می دهد.

این شرکت به ورج اعلام نمود برای برخی از سمتهای شغلی و مکانها معافیتهایی وجود خواهد داشت. بعنوان مثال تی موبایل کارمندان خدمات مشتری را در صورت دریافت یک دوز واکسن تا ۲۱ فوریه به مرخصی بدون حقوق نمی فرستد. همین طور تکنیسین هایی میدانی و کارمندان فروشگاه هم مشمول این اجبار نمی شوند.

بر اساس گزارش انگجت، سایر شرکتهای فناوری بزرگ آمریکا هم مهلت های مشابهی برای کارمندانشان تعیین کرده اند. بعنوان مثال کارمندان گوگل تا ۱۸ ژانویه فرصت داشتند اطلاعات وضعیت واکسیناسیون خودرا اعلام کنند. این شرکت افرادی که حاضر نشوند واکسن تزریق کنند یا دلیل معتبری برای عدم تزریق ارائه نکنند را به مدت ۳۰ روز در مرخصی با حقوق قرار می دهد و سپس این افراد را به مدت شش ماه در مرخصی بدون حقوق قرار می دهد و نهایتاً در صورت عدم رعایت این سیاست، اخراج می کند.

منبع:

1400/11/10
21:58:03
0.0 / 5
1057
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد