گمرك ایران به بی بی سرور اعلام كرد

واردات 2 و نه دهم میلیارد دلاری گوشی

واردات 2 و نه دهم میلیارد دلاری گوشی

اعلام گمرک ایران از افزایش واردات گوشی تلفن همراه تا مرز سه میلیارد دلار حکایت دارد که ۸۱۰ میلیون دلار آن یعنی حدود ۲۸ درصد به گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار اختصاص دارد.


فرود عسگری-سرپرست معاونت فنی گمرک ایران-گزارشی در ارتباط با آخرین وضعیت واردات گوشی امسال را به ایسنا اعلام نمود.
افزایش ۱۱۷ درصدی واردات گوشی
طبق اعلام وی، در ۹ ماهه سال جاری ۱۳ میلیون و ۶۱ هزار و ۸۲۲ دستگاه به ارزش دو میلیارد و ۹۴۲ هزار و ۴۲۰ دستگاه گوشی وارد ایران شده است که از نظر تعداد ۴۲.۵ درصد و ارزش ۱۱۷ درصد نسبت مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
واردات ۸۱۰ میلیون دلاری بالای ۶۰۰ دلار
عسگری یاد آور شد: از حجم گوشی وارداتی در ۹ ماهه سال جاری ۶۷۰ هزار و ۳۵۷ دستگاه در ارتباط با گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار به ارزش ۸۱۰ میلیون و ۹۳۳ هزار دلار است و گوشیهای زیر ۶۰۰ دلار هم از واردات انجام شده، حدود ۱۲ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۴۶۷ دستگاه به ارزش بیشتر از ۲.۱ میلیارد دلار سهم داشته اند.
درآمد ۲.۴ میلیارد تومانی از عوارض در یک ماه
سرپرست معاونت فنی گمرک ایران در ارتباط با درآمد دولت از محل عوارض واردات گوشی امسال هم ضمن اشاره به اینکه حقوق ورودی گوشی بالای ۶۰۰ دلار بر مبنای قانون بودجه سال جاری ۱۲ درصد و گوشیهای زیر ۶۰۰ دلار ۶ درصد است اظهار داشت که در دیماه ۲.۴ میلیارد تومان از محل عوارض واردات گوشی درآمد برای دولت ثبت شده است.
در همین رابطه باید خاطرنشان کرد که واردات گوشی موبایل از اقلام صدرنشین واردات ایران است و در مورد محدودیت و یا گران شدن واردات گوشیهای لوکس بارها بحث هایی وجود داشته اما حواشی ناشی از آن همچون اثر منفی بر بازار باعث شد مثلاً مصوبه ممنوعیت واردات گوشیهای بالای ۳۰۰ یورو پارسال اجرایی نشود و یا خبرهای اخیر در مورد ممنوعیت واردات گوشیهای بالای ۶۰۰ دلار در سال آینده تائید نشد.
منبع:

1400/11/06
21:10:29
0.0 / 5
1271
تگها: موبایل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد