آخرین وضعیت سرعت اینترنت موبایل

آخرین وضعیت سرعت اینترنت موبایل

میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا آخر ماه دسامبر ۲۰۲۱، ۲۴.۰۳ مگابیت برثانیه گزارش شده است.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در حالیکه تا پیش از این، میانگین سرعت در این وبسایت مورد استفاده قرار می گرفت، از این پس رتبه بندی ها بر مبنای میانه سرعت است تا سرعت هایی را که کاربر احتمالاً تجربه می کند، به بهترین شکل منعکس کند.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۱، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۵۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۹.۷۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۵.۰۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


در حالیکه تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۱، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۰۶ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۸ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۴.۲۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه دسامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۳۸.۳۸ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۱۹.۱۲ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۸.۲۶ مگابیت برثانیه)، چین (۱۰۴.۴۴ مگابیت برثانیه) و قطر (۱۰۴.۳۰ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۱۹۲.۱۷ مگابیت برثانیه)، شیلی (۱۸۷.۵۰ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۷۵.۹۳ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۱۶۸.۶۶ مگابیت برثانیه) و موناکو (۱۶۵.۴۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت موبایل در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۴.۰۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۳۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۳ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.


این در شرایطی است که در ماه نوامبر ۲۰۲۱، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۱۹ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۹۹ مگابیت برثانیه بود که رتبه ایران در جایگاه ۷۰ قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از برزیل، آنگولا و میانمار سریع تر و از کشورهایی مانند لائوس و تونس کندتر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۹۲ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۳۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۳ از میان ۱۷۸ کشور می رساند. این درحالی است که در نوامبر ۲۰۲۱، در حوزه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۸۵ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۴۲ قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از لیبری، بوتان و مالدیو کندتر و از نیجریه، الجزایر و پاپوآ گینه نو سریع تر است.


منبع:

1400/11/02
15:45:58
0.0 / 5
1018
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد