مقررات اسپانیا برای اینفلوئنسرهای تبلیغ کننده ارزهای دیجیتالی

مقررات اسپانیا برای اینفلوئنسرهای تبلیغ کننده ارزهای دیجیتالی

اسپانیا مقرراتی را در ارتباط با تبلیغ ارزهای دیجیتالی توسط اینفلوئنسرها، اسپانسرهای آنها و دیگران معرفی نمود.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، اینفلوئنسرها و تبلیغات کنندگان دیگری که بیشتر از هزار دنبال کننده در اسپانیا دارند، باید حداقل ۱۰ روز قبل از آغاز تبلیغات دارایی های دیجیتالی، به کمیسیون بازار اوراق بهادار ملی اطلاع دهند. افراد نقض کننده این مقررات که از ۱۷ فوریه اجرایی می شوند، حداکثر ۳۰۰ هزار یورو (۳۴۲ هزار دلار) جریمه می شوند.

اینفلوئنسرها باید دریافت پول برای تبلیغ ارزهای دیجیتالی را افشا کنند. اگر این افراد با چنین هدفی ارزهای دیجیتالی را معرفی می کنند، باید درباره ریسکهای ارزهای دیجیتالی همچون عدم وجود نظارت بر این نوع سرمایه گذاری هم اخطار دهند. این مقررات همینطور شامل شرکتهای تبلیغ کننده دارایی های رمزارز و همینطور شرکتهای روابط عمومی می شود که استخدام می کنند.

رودریگو بوئنا اَوِنتورا، رئیس کمیسیون بازار اوراق بهادار ملی به روزنامه فایننشیال تایمز اظهار داشت: اگر اینفلوئنسرها زیر پوشش قرار نگیرند، راه فراری برای اجتناب از نظارت و مقررات ایجاد می شود. این عرصه جدیدی برای ما و آنهاست و مواردی از اختلاف نظر وجود دارد اما هنگامی که مقررات برای فعالیتهایی که پیش از این ساماندهی نشده بودند معرفی می گردند، همیشه اتفاق می افتد.

تصور می رود برای اولین بار است که یک کشور اتحادیه اروپا چنین دستورالعمل هایی را معرفی می کند. اعضای اتحادیه اروپا هنوز درباره نحوه ساماندهی دارایی های رمزارز در سرتاسر این بلوک به توافق نرسیده اند.

بر اساس گزارش انگجت، برخی از اینفلوئنسرها که دارایی های دیجیتالی و محصولات در رابطه با آنها را معرفی کرده اند، به دردسر افتاده اند. مقامات فرانسه در ژوییه یک ستاره برنامه تلویزیونی را ۲۰ هزار یورو (۲۲۸۰۰ دلار) بابت شیوه های تجاری گمراه کننده در مورد تبلیغات یک سایت معاملات بیتکوین در اسنپ چت جریمه کرد.

منبع:

1400/10/29
09:51:05
0.0 / 5
1011
تگها: هاست
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد