سقوط قیمت بیتکوین به زیر ۴۲ هزار دلار

سقوط قیمت بیتکوین به زیر ۴۲ هزار دلار

قیمت بیتکوین در حالی به پایین تر از 42 هزار دلار سقوط کرده که قیمت تمام رمزارزها، احتمالاً به سبب اخباری در خصوص این که فدرال رزرو ممکنست نرخ بهره را زودتر از حد انتظار افزایش دهد، کم شد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، سفر بیتکوین به ماه بار دیگر با چالش روبرو شد. این ارز دیجیتالی، بامداد جمعه برای نخستین بار از اواخر ماه سپتامبر، به زیر ۴۲ هزار دلار سقوط کرد. ارزش این ارز دیجیتالی، در هفت روز گذشته بیش از ۱۲ درصد کم شده است و تنها یکی از شمار رمزارزها است که در ایام اخیر قیمت آنها سقوط کرده است؛ اتریوم که در بیشتر روزهای ماه دسامبر در حدود ۴۰۰۰ دلار بود، نیز بامداد جمعه برای مدت کوتاهی به زیر ۳۲۰۰ دلار سقوط کرد.
توضیح حرکت قیمت ارزهای دیجیتال با قیمت قطعی دشوار است، اما آنطور که وب سایت سی نت گزارش می دهد، بنظر می رسد روند نزولی بازار به فدرال رزرو امریکا ارتباط داشته باشد که ممکنست برای مبارزه با افزایش نرخ تورم، نرخ بهره را زودتر از برنامه ریزی قبلی افزایش دهد. از ین جهت، چشم انداز افزایش نرخ استقراض بر بیشتر بازارها، شامل ارزهای دیجیتال و غیره تاثیر گذاشت، به ویژه این که رمزارزها، بطور مشهودی بی ثبات هستند، بدین سبب نوسانات آنها بزرگ تر است.
قیمت بیتکوین دو ماه پیش، ۶۱ هزار دلار بود، ماه گذشته به ۵۰ هزار دلار رسید، در هفت روز گذشته قیمت ۴۷ هزار دلاری را تجربه نمود و الان در محدوده ۴۲ هزار دلار در نوسان است. هم اکنون شاخص ترس و طمع بیتکوین که برای اندازه گیری احساسات بازار طراحی شده است، در پایین ترین سطح خود از جولای گذشته قرار دارد.
عامل دیگری که ممکنست بر قیمت بیتکوین تأثیر بگذارد، ناآرامی های مداوم در قزاقستان است. از زمانی که چین در سال ۲۰۲۱ استخراج ارزهای دیجیتال را سرکوب کرد، خیلی از آنها عملیات استخراج خودرا به جنوب به قزاقستان منتقل کردند. اما به دنبال اعتراضات گسترده در مورد قیمت سوخت، دولت قزاقستان اینترنت را قطع کرد و موجب شد هش بیتکوین (معیاری برای سنجش میزان قدرت محاسباتی که برای تأیید تراکنش های بیتکوین استفاده می شود) ۱۳ درصد کم شود.1400/10/18
21:08:45
0.0 / 5
924
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد