اکانت اینستاگرام هک شدنی است؟

اکانت اینستاگرام هک شدنی است؟

بی بی سرور: لازم است کاربران برای افزایش ضریب ایمنی صفحات اینستاگرامی و پیش گیری از لطمه های احتمالی و جبران ناپذیر، از انتخاب رمز عبور ساده که زمینه ساز هک صفحات اینستاگرامی است، پرهیز کنند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، هکرها برای دستیابی به کامپیوتر ها و حساب های آنلاین از روش های مختلفی استفاده می نمایند. اگر برای بخش پسورد از یک عبارت استفاده گردد احتمال موفقیت کاهش پیدا می کند. در عوض استفاده از کلمات و نمادهای خاص، حروف بزرگ و عبارت های طولانی می تواند مناسب باشد. فعال کردن تأیید هویت دومرحله ای یکی از روش های جلوگیری از حمله سایبری است که می تواند یک لایه اضافی برای محافظت از حساب را اضافه کند.
یک مورد دسترسی اضافی مانند رمز عبور یک بار مصرف (OTP) که به یک حساب ایمیل یا تلفن همراه ارسال می شود می تواند از دسترسی هکرها به آن پیشگیری کند. جلوگیری از استفاده مجدد از گواهی نامه ها نیز می تواند مفید باشد. کاربرانی که از یک رمز عبور برای حساب های شخصی و حرفه ای خود استفاده می نمایند، هم شرکت و هم خودرا در معرض خطر قرار می دهند. برای ایجاد رمزهای قوی و منحصربه فرد می توانید از مدیر پسورد استفاده کنید.
این در حالیست که دسترسی بدون مجوز به شبکه های اجتماعی خصوصاً صفحات اینستاگرامی، یک اقدام فنی و دارای پیچیدگی های خاصی بوده و در بیشتر موارد عدم رعایت حداقلی تمهیدات امنیتی توسط ادمین صفحه اینستاگرامی، زمینه ساز دسترسی بدون مجوز افراد غیر شده است. پس از دسترسی بدون مجوز به اکانت اینستاگرامی، مجرمین سایبری در قالب هویت مجازی ادمین صفحه، از کاربرانی که در رابطه با ادمین بوده اند به شیوه های مختلف همچون درخواست واریز وجه یا ارسال تصاویر شخصی، سوءاستفاده می کنند.
بدین جهت پلیس فتا هشدار می دهد برای افزایش ضریب ایمنی صفحات اینستاگرامی و پیش گیری از لطمه های احتمالی گاهی جبران ناپذیر در این عرصه، لازم است کاربران از رمزهای عبور قوی و پیچیده که حداقل شامل هشت کاراکتر از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و حتی علایم خاص باشد استفاده کنند و گذرواژهای قابل حدس را تغییر دهند.
همین طور کاربران باید قابلیت تایید دومرحله ای صفحه اینستاگرامی را فعال و دنبال کننده های ناشناس را مسدود کرده و حتی الامکان حساب کاربری خودرا از حالت عمومی به خصوصی تبدیل کنند، مراقب لینک های جعلی صفحه لاگین اینستاگرام باشند و به هویت مورد ادعای مخاطب درخواست کننده ارسال تصاویر، مشخصات خصوصی یا اقدام اقتصادی بانکی در فضای مجازی فقط اکتفا نکرده و حتماٌ پیش از هر اقدام، تماس تلفنی با درخواست کننده برقرار، تا از هویت واقعی وی اطمینان حاصل شود.
یکی از بهترین راه ها برای حفظ امنیت، فعال کردن قابلیت تایید هویت دومرحله ای در برنامه هایی مثل اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، واتس اپ، تلگرام است. و یکی از راه ها برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای استفاده از برنامه های Authenticator است. روش دیگر برای تایید هویت دو مرحله ای بوسیله پیامک است که بسیاری از کاربران از این روش استفاده می نمایند. با انتخاب رمز قوی و فعال سازی تایید دومرحله ای، امکان دسترسی افراد غیر را به حساب کاربری دشوار و سخت می شود.

منبع:

1400/09/28
12:24:28
0.0 / 5
1217
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد