سرمایه گذاری ۷ میلیارد دلاری اینتل در مالزی

سرمایه گذاری ۷ میلیارد دلاری اینتل در مالزی

شرکت اینتل 30 میلیارد رینگیت (7.10 میلیارد دلار) در مالزی ظرف یک دهه آینده سرمایه گذاری می نماید تا تاسیسات تولید و تست تراشه جدیدی راه اندازی کند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، پَت جلسینگر، مدیرعامل اینتل اعلام نمود انتظار می رود تولید تاسیسات جدید در مالزی در سال ۲۰۲۴ شروع شود.

دولت مالزی اعلام نمود سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد رینگیت از طرف اینتل بیش از چهار هزار شغل در کارخانه این شرکت آمریکایی و بیش از پنج هزار شغل ساخت و ساز ایجاد خواهدنمود.

آمریکا و مالزی ماه گذشته اعلام نمودند قصد دارند توافقی را تا اوایل سال آینده برای بهبود شفافیت، انعطاف پذیری و امنیت در زنجیره تامین بخش نیمه رسانا و تولید امضا کنند.

کمبود جهانی تراشه های نیمه رسانا تا حدودی به سبب تقاضای قوی برای دستگاههای الکترونیکی در دوران کرونا به وجود آمد و اختلالات زنجیره تامین موجب شد خودروسازان تولیدشان را کاهش داده و تحویل تلفنهای هوشمند از طرف شرکتهایی مانند اپل به تاخیر افتاد.

صنعت تولید تراشه مالزی که بیش از یک دهم تجارت جهانی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار را تشکیل می دهد، هشدار داده است که این کمبود به مدت دو سال ادامه پیدا می کند.

محمد ازمین علی، وزیر صنعت و تجارت بین الملل مالزی در اطلاعیه ای اعلام نمود با در نظر گرفتن تقاضای جهانی قوی که در بحبوحه کمبود تراشه و چالشهای احتمالی مربوط به احیای جهانی از پاندمی وجود دارد، این سرمایه گذاری بموقع است.

بر اساس گزارش رویترز، اینتل اولین تاسیسات تولید خود خارج از آمریکا را در پنانگ در سال ۱۹۷۲ گشود. این کارخانه تا سال ۱۹۷۵ حدود هزار نفر را به کار گرفته بود و بخش مهمی از زنجیره تولید این شرکت بود.
1400/09/27
11:50:26
0.0 / 5
1083
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد