درخواست سیاست مدار برجسته برای ممنوعیت تلگرام در آلمان

درخواست سیاست مدار برجسته برای ممنوعیت تلگرام در آلمان

بی بی سرور: یک مقام عالی رتبه آلمان خواهان صدور دستور حذف تلگرام از فروشگاههای اپلیکیشن اپل و گوگل در صورت ادامه بی اعتنایی این برنامه پیامرسان به درخواستها برای مساعدت با رصد محتوای افراطی شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، آلمان تلگرام را بستر موثر در ترویج نظریه پردازهای توطئه مخالف واکسن می داند که اخباری را درباره خطرات واکسن کووید ۱۹ منتشر و اعتراضاتی را هماهنگ می کنند که به خشونت کشیده می شود.

تلگرام اعلام نموده است تسلیم سانسور دولتی نمی گردد و به شکل فزاینده ای محبوب کنشگرها و معترضین شده است به ویژه که پلتفرمهایی مانند فیسبوک در مقابل فشارهای دولتی برای مقابله با نشر دروغها، تهدیدها یا نظریه های توطئه، فعالیت این افراد و گروهها را محدود کرده اند.

گروهی از معترضان ماه گذشته تجمعی با مشعلهای فروزان در بیرون خانه وزیر کشور منطقه ای ساکسونی سفی آلمان برگزار کردند که تهدید آشکار خشونت مقابل وی تعبیر شد.

بوریس پیستوریوس، وزیر کشور منطقه ای ساکسونی سفلی به مجله اشپیگل اظهار داشت: آنچه در گروهها و کانالهای تلگرامی اتفاق می افتد، برخلاف مقررات اعلام شده اپل و گوگل در فروشگاههایشان است. ما باید با این شرکتها صحبت کرده و آنها را متقاعد نماییم توزیع اپلیکیشن تلگرام را فورا متوقف کنند.

بر اساس گزارش رویترز، آلمان یکی از سخت گیرانه ترین مقررات پایبندی برای شبکه های رسانه اجتماعی در جهان را دارد و آنها را وادار می کند به گزارشهای محتوای افراطی سریعا واکنش نشان دهند. اما تلگرام که در سن پترزبورگ تاسیس شده و الان در دوبی مستقر است، تا حالا به درخواستها برای همکاری با وزارت دادگستری آلمان برای مساعدت با رصد عاملان محتوای افراطی، واکنش نشان نداده است.

منبع:

1400/09/26
00:02:38
0.0 / 5
1221
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد