با هدف بررسی پیشنهادات وزارت ارتباطات؛

جلسه هم اندیشی طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی فردا

جلسه هم اندیشی طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی فردا

بی بی سرور: اولین جلسه هم اندیشی طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی درباب تطبیق پیشنهادات وزارت ارتباطات، فردا در مرکز پژوهش های مجلس انجام می شود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، بعد از ارجاع طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی به مرکز پژوهش های مجلس برای اعمال نقطه نظرات و پیشنهادات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی، جلسه هم اندیشی در این زمینه، فردا سه شنبه انجام می شود. در این نشست که ساعت ۱۴ روز سه شنبه در مرکز پژوهش های مجلس برگزار می شود، با حضور نمایندگان دولت و مرکز ملی فضای مجازی و نخبگان و صاحبنظران این حوزه و نیز کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس، پیشنهادات در رابطه با طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی به بررسی و اظهار نظر گذاشته می شود. مقرر است مرکز پژوهش های مجلس ظرف ۱۰ روز با اعمال پیشنهادات و نظرات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی در این طرح، طرح جدید را به کمیسیون مشترک بررسی طرح، عرضه نماید.
رضا تقی پور انوری، رییس کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی قبل از این به مهر اظهار داشته بود: ماموریت مرکز پژوهش های مجلس این است که مطابق با نظرات مکتوبی که از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات دریافت شده است، طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی را با این نظرات و پیشنهادات تطبیق داده و آنها را اعمال نماید.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در این مرحله نیز از صاحبنظران نظرخواهی خواهد شد، اظهار داشت: ما بارها اعلام کردیم که چنانچه نظرات مکتوب از طرف کارشناسان، بخش خصوصی و نهادها به دبیرخانه کمیسیون طرح ارائه شود، حتما آنها را بررسی نموده و بعد از آن از صاحبنظران می خواهیم که در جلسه کمیسیون حضور یابند و در مورد نظراتشان توضیح دهند.
تقی پور اظهار داشت: در مورد پیشنهادات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی پس از برگزاری جلسات کارشناسی در مرکز پژوهش های مجلس، نتیجه را در قالب نسخه نهایی اعلام می نماییم.
وی اضافه کرد: پیش بینی مان این است که بررسی این پیشنهادات در بازه زمانی ۱۰ روز کاری تمام شود و بعد از آن جلسه بررسی طرح در کمیسیون مشترک پیگیری و ادامه خواهد یافت. به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، هفته گذشته وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی با ارسال نامه ای به محمدباقر قالیباف رییس مجلس، خواهان تغییر برخی مفاد این طرح در حوزه وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی، وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات، جایگاه شورای عالی فضای مجازی و نیز پشتیبانی از پلت فرم ها شدند.


منبع:

1400/09/15
18:21:42
0.0 / 5
966
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد