مدارس اینترنت و ارتباطات در خاش

مدارس اینترنت و ارتباطات در خاش

ایرانسل در ادامه‌ی پروژه های سرمایه گذاری اجتماعی (CSI) خود برای ساخت و بازسازی مدارس در مناطق کم برخوردار کشور، دو مدرسه را در روستای توحیدآباد خاش در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی کرد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این دو مدرسه، با عنوان مدارس «اینترنت و ارتباطات»، شامل یک مدرسه‌ی دخترانه و یک مدرسه‌ی پسرانه است. آیین افتتاح این دو مدرسه، سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، با حضور آنلاین دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، مهندس حمید فتاحی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، مهندس ایرج روحی مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی الزامی و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و هم حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، نماینده فرماندار خاش، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مدیران محلی در محل این مدرسه، برگزار گردید.
پیرو درخواست مردم روستای توحیدآباد خاش و قول مساعد وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سفر به این روستا، ایرانسل بعنوان اپراتور اصلی در توسعه ارتباطات روستاییِ استان در پروژه‌ی USO، با تقبل ۱۰۰ درصدی هزینه‌ی ۳۰ میلیاردریالی ساخت این دو مدرسه، این مراکز آموزشی را با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، راه اندازی کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هنگام افتتاح این مدارس، طی سخنانی، با تشکر از ایرانسل که با آغاز به کار این مدرسه، شادی را به دانش آموزان عزیز هدیه کرده است، ابراز امیدواری کرد روزی برسد که همه‌ی روستاهای ایران اسلامی، مدارسی در شأن فرزندان این کشور داشته باشند. مدیرعامل ایرانسل هم در آیین افتتاح این مدارس، ضمن اشاره به اهمیت پروژه های سرمایه گذاری اجتماعی (CSI) در ایرانسل، راه اندازی این مدارس را هم در همین راستا دانست و بر ادامه‌ی این روند، تاکید کرد. مدارس «اینترنت و ارتباطات» در روستای توحیدآباد بخش پشتکوه گیابان شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است. هر یک از این مدرسه ها، سه کلاس دارند و به امکانات آموزشی، بهداشتی و ورزشی مجهزند. عملیات عمرانی راه اندازی این مرکز آموزشی، ۲۰ دیماه سال ۱۳۹۹ شروع شد و تجهیز آن، قبل از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱، به اتمام رسید. این دو مدرسه، از اول مهرماه ۱۴۰۰ در خدمت تحصیل دانش آموزان قرار گرفت و ۹ آذر ۱۴۰۰ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رسماً راه اندازی شد. با بهره برداری از این دو مدرسه در روستای توحیدآباد، ظرفیت آموزشی برای ۱۳۰دانش آموز فعلی دختر و پسر این روستا و روستاهای همجوار در مقاطع اول و دوم متوسطه، بوجود آمده است. ایرانسل، پیش از این هم در جهت مسؤولیت اجتماعی خود و ترویج مدرسه سازی، به دنبال وقوع سیل ویرانگر فروردین ماه ۱۳۹۸، ایرانسل با هدف رفع موانع آموزشی در مناطق سیل زده‌ی استانهای گلستان، لرستان و خوزستان، ۷ مهر ماه ۱۴۰۰، یک دبیرستان پسرانه را در شهر سیمین شهر، واقع در شهرستان سیل زده‌ی گمیشان در استان گلستان احداث کرده بود. نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در همین راستا، در مهر ماه سال ۱۳۹۹، یک دبیرستان دخترانه را در شهر سیل زده‌ی «ویس» در استان خوزستان راه اندازی کرده بود. در مهر ماه سال ۱۳۹۸ نیز، سه پروژه‌ی راه اندازی و بازسازی مدارس توسط ایرانسل، در شهرهای سیل زده‌ی پلدختر و معمولان در استان لرستان، افتتاح شده بود. ایرانسل علاوه بر مشارکت در ساخت و بازسازی مدارس، سال گذشته، تفاهمنامه ای را هم با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» منعقد کرد. «آجر به آجر» عنوان پویشی است که با هدف گسترش و توسعه فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه سازی، به منظور حضور افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، برای سهیم شدن در مدرسه سازی، شروع شده است. در چارچوب این طرح، آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه ای، می توانند تنها با اهدای هزینه‌ی خرید حتی یک آجر، در مدرسه سازی سهیم شوند و کمک های خویش را مستقیم و بی واسطه به جامعه‌ی خیرین مدرسه ساز کشور منتقل کنند تا هیچ دانش آموزی از تحصیل جا نماند و بتواند در مدرسه ای باکیفیت و امکانات مناسب تحصیل کند.
بر مبنای تفاهم نامه‌ی مذکور، ایرانسل با تأمین بستر فنی اهدای کمک های مردمی از راه اختصاص کد دستوری #۲۴*، مشارکت مردمی برای ساخت و بازسازی آجر به آجرِ مدارس را تسهیل می کند. ایرانسل، اولین عرضه دهنده‌ی ۵G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، همینطور پیش از این، پروژه‌ی مدارس درخشان را برای تجهیز مدارس روستایی مناطق کمتر توسعه یافته‌ی استان سیستان و بلوچستان، به امکانات ارتباطی و تجهیزات دیجیتال، اجرا کرده بود. رویکرد ایرانسل در افتتاح این پروژه ها، بخصوص افتتاح مدارس، نه فقط مبحث راه اندازی ساختمان، بلکه توجه به امر آموزش و کیفیت آن و فراگیری آموزش دیجیتال است. ایرانسل بر مبنای راهبرد خود در پروژه‌ی مدارس درخشان، با تجهیز مدارس ساخته و بازسازی شده، به امکانات دیجیتالی و ارتباطی، از راه همکاری با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه آموزش، تقویت کیفیت آموزشی این مدارس را هم پیگیری می کند.


منبع:

1400/09/13
16:14:39
0.0 / 5
1158
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد