وزیر ارتباطات:

ایرانسل می تواند نخستین اپراتور خدمات دیجیتال ایران باشد

ایرانسل می تواند نخستین اپراتور خدمات دیجیتال ایران باشد

بی بی سرور: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل قرار گرفت.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی ایرانسل، در ابتدای این مراسم با میزبانی دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، طرح توسعه ی زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عرضه شدند.
در ادامه‌ی این مراسم، مهندس علیرضا حسنی سعدی مدیرکل عملیات شبکه‌ی ایرانسل، گزارشی از مرکز عملیات شبکه‌ی ایرانسل (NOC) و «سامانه‌ی نگهداری دیجیتال شبکه (Digital Maintenance)» ایرانسل به وزیر ارتباطات ارائه کرد و مهندس محسن یوسف پور مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل، به بیان طرح همکاری مشترک ایرانسل و شرکت فولاد مبارکه‌ی سپاهان برای تحول دیجیتال در این شرکت، برمبنای 5G پرداخت.
افتتاح آنلاین هشتمین سایت 5G ایرانسل
بخش بعدی این مراسم، به افتتاح آنلاین هشتمین سایت 5G ایرانسل اختصاص داشت.
این سایت، هشتمین سایت نسل پنج ایرانسل است و در یک منطقه‌ی پرترافیک در شهر اندیشه واقع در غرب استان تهران، با هدف ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی زندگی دیجیتال به مشترکان ایرانسل در این منطقه، به راه افتاده است.
ایرانسل که در ادامه‌ی رویکرد خود در خصوص ارائه‌ی تازه ترین فناوری های جهانی در ایران، از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی آغاز نموده بود موفق شد تا در اول مرداد ۱۳۹۹، برای اولین بار در ایران، خدمات 5G را بصورت تجاری عرضه نماید.
هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری 5G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل رونمایی گردید و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که اولین سایت outdoor نسل پنج بود، به بهره برداری رسید.
چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، بصورت آنلاین راه اندازی شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.
ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، در جزیره ;da راه اندازی شد.
هفتمین سایت 5G ایرانسل هم در محوطه‌ی باز دانشگاه فردوسی مشهد راه اندازی شده و خدمات آن در اختیار زوار و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.
ایرانسل، در روز اول مرداد ۱۴۰۰ موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند
ایرانسل الان، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت های تجاری 5G در ایران نخستین ارائه دهنده‌ی 5G در ایران است.
بهره برداری از مدرسه‌ی ایرانسل در توحیدآباد خاش
افتتاح آنلاین مدرسه‌ی ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، بخش بعدی این مراسم بود.
افتتاح سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در مازندران
در ادامه‌ی این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای «آغوز دره» شهرستان گلوگاه استان مازندران، با حضور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، فرماندار شهرستان گلوگاه، بخشدار مرکزی گلوگاه و مدیران محلی، به بهره برداری رسید.
کلنگ زنی مرکز سوئیچینگ داده‌ی غرب کشور
بخش بعدی این مراسم، کلنگ زنی مرکز سوئیچینگ داده‌ی غرب کشور ایرانسل در همدان با پیام آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.
مدیرعامل ایرانسل: برای توسعه ی اقتصاد دیجیتال، تحقق دولت الکترونیک و تحول دیجیتال، در کنار وزارت ارتباطات هستیم
مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، طی سخنانی، ضمن تشکر از حضور وزیر ارتباطات در شرکت ایرانسل، گفت: ایرانسل در طول چند سال قبل تمامی اهتمام خودرا به کار گرفته تا بیشترین تعامل را برای انجام تعهدات با وزارت ارتباطات داشته باشد. ما با اهمیت ترین تعهد خودرا در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می دانیم و تلاش می نماییم هر روز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آنرا برمبنای برنامه زمان بندی پیش ببریم.
مدیرعامل شرکت ایرانسل خطاب به وزیر ارتباطات تاکید کرد: تلاشمان این است که در کنار دولت سیزدهم که دولتی مردمی، پرکار، عملگرا و امیدوار به آینده است، آینده بهتری را برای مردم کشورمان رقم بزنیم و تشریف فرمایی شما به شرکت ایرانسل، نشان از اهمیتی دارد که به این مجموعه می دهید.
وزیر ارتباطات خطاب به ایرانسل: هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید
در این مراسم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ابراز خرسندی از این که از نزدیک با دستاوردهای شرکت ایرانسل آشنا شده است، تاکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در امتداد افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می شود و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش فکری که هدفشان ارائه خدمات باکیفیت به مردم است، تشکر کنم.
زارع پور با اشاره به نقش کلیدی اپراتورها خصوصاً ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، اظهار داشت: شما موتور این حرکت هستید و می توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای کیفیت شبکه، روز به روز تلاش کند.
زارع پور با اشاره به ارائه‌ی سامانه‌ی تبادل API توسط ایرانسل و نیز فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه جهت استفاده از خدمات کسب وکارهای دیجیتال مختلف بوسیله سوپراپلیکیشن ایرانسل من، ضمن ابراز خوشی از ارائه‌ی این خدمات توسط ایرانسل، با اعلان اینکه برنامه‌ی ما این است که ان شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک نماییم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش افزوده ارائه نمایند.
وزیر ارتباطات با اشاره به این که 5000 روستا اکنون دارای هیچگونه ارتباطی نیستند، اظهار داشت: باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که اختتام سال 1401 است، با کمک شما راه اندازی شود و این شدنی است، خصوصاً در وضعیت فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره خورده است.
زارع پور در مورد کندی شبکه شاد و گلایه مردم از این اپلیکیشن نیز اظهار داشت: از دوستان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل می خواهیم این مساله را بررسی نموده و در صورتیکه مشکلی در مورد اپلیکیشن، زیرساخت پردازشی و زیرساخت ارتباطی وجود دارد، آنرا برطرف کنند و خطاب به مدیرعامل ایرانسل تاکید کرد: ماموریت ویژه ای به همکارانتان بدهید تا اشکالات شبکه شاد به سرعت برطرف شود.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/09/12
11:37:44
0.0 / 5
936
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد