خرج 2 و نیم میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل

خرج 2 و نیم میلیارد دلاری برای واردات گوشی موبایل

با واردات ۲.۵ میلیارد دلاری گوشی موبایل، روند صدرنشینی و واردات بیشتر آن نسبت به کالاهای اساسی همچنان حفظ شده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، آمارهای گذشته از تجارت خارجی نشان داده بود که گوشی موبایل نخستین کالای وارداتی است و پس از آن اقلام اساسی قرار دارد، در همین رابطه بررسی آخرین وضعیت تجارت خارجی در آمار گمرک ایران هم نشان داده است که نه تنها از صدر واردات پائین نیامده بلکه فاصله قابل توجهی هم با اقلام پس از خود دارد.

در هشت ماهه اول سالجاری کل تجارت خارجی به ۶۳ میلیارد رسیده که از آن حدود ۳۱ میلیارد دلار صادرات و ۳۲ میلیارد دلار واردات بوده است.

اعلام لطیفی- سخنگوی گمرک ایران- به ایسنا در مورد وضعیت واردات گوشی موبایل از این حکایت دارد که در هشت ماهه سال جاری، هشت درصد کل واردات گوشی موبایل بوده است؛ به صورتی که ۲.۵ میلیارد دلار به وزن ۴۰۰۰ تن واردات گوشی انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از لحاظ وزنی ۴۷ درصد از نظر وزن و ۱۱۱ درصد ارزش، افزایش داشته است.

واردات ۲.۵ میلیارد دلاری گوشی موبایل موبایل که با ارز نیمایی انجام می شود، از هر یک از اقلام اساسی بیشتر بوده است و پس از آن ذرت با دو میلیارد دلار قرار دارد که فاصله ۵۰۰ میلیون دلاری گوشی را نسبت به کالای پس از خود نشان داده است.

این روال در آبان ماه هم وجود دارد؛ بگونه ای که از مجموع ۸.۳ میلیارد دلاری تجارت خارجی که حدودا به صورت مساوی صادرات و واردات انجام شده، ۳۷۵ میلیون دلار واردات گوشی موبایل بوده است، پس از آن گندم با ۲۶۱ میلیون دلار و ذرت با ۱۸۷ میلیون دلار قرار دارد.

منبع:

1400/09/11
23:40:15
0.0 / 5
1227
تگها: موبایل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد