دستور جدید وزیر صنعت چین؛

سختگیری های تازه چین برای خروج داده های کاربران از این کشور

سختگیری های تازه چین برای خروج داده های کاربران از این کشور

بی بی سرور: وزیر صنعت چین روز گذشته خواهان تقویت مدیریت تبادل داده میان مرزی و کنترل نحوه انتقال انبوه داده های کاربران این کشور به خارج از چین شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از رویترز، شیائو یاکینگ، وزیر صنعت و اطلاعات چین تاکید کرده که این کنترل ها باید از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ به شکل قابل توجهی تقویت شوند.
وی از افشای جزییات بیشتری در مورد نحوه انجام این کنترل ها خودداری کرده، اما قبل از این اداره فضای مجازی چین، پیش نویس قانونی را منتشر نموده بود که به سبب آن شرکت هایی که داده های بیش از یک میلیون کاربر را جمع آوری کرده و به خارج می فرستند باید از آن تبعیت کنند.
بر اساس این قانون شرکت های مورد اشاره که باید داده های کاربرانشان را برای موسساتی در خارج از چین ارسال نمایند موظف می باشند گزارشی را دراین زمینه جهت بررسی های امنیتی به رگولاتوری چین تسلیم کنند.
چین در سالهای اخیر به سبب نگرانی های در رابطه با امنیت ملی حساسیت زیادی در حوزه نحوه مدیریت داده های کاربران چینی به خرج داده و تلاش می کند تا حد امکان از این کار پیشگیری کند. همین طور این کشور شرکت های فناوری را مجبور به نصب سرور در داخل خاک چین برای ذخیره سازی داده های کاربران کرده است.


منبع:

1400/09/09
23:57:51
0.0 / 5
1062
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد