با افزایش شكایات مردم؛

مقابله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با پیامک های انبوه

مقابله کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با پیامک های انبوه

بی بی سرور: کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا به زودی طرحی عرضه خواهد کرد تا ارسال کنندگان پیامک های کلاهبرداری را شناسایی و بلوکه کند.به گزارش بی بی سرور به نقل از سی ان بی سی، یکی از چالش های مهم در آمریکا ارسال انبوهی از پیامک های فریبنده است که در آنها ادعای اعطای جایزه مطرح شده، اما در عمل اجرای دستورالعمل های این پیامک ها نتیجه ای جز کلاهبرداری از افراد ندارد.
بررسی های کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا نشان میدهد میزان شکایات مردم آمریکا به سبب دریافت پیامک های ناخواسته در سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۴۶ درصد افزایش داشته است.
بر اساس طرح کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ارائه دهندگان خدمات بی سیم در این کشور باید ارسال کنندگان پیامک های غیرقانونی و مجرمانه را بلوکه کنند.
در بیشتر این پیامک ها ادعا شده که فرستنده نماینده قانونی یک شرکت خدمات ارتباطی است و به کاربر وعده هایی مانند دریافت جایزه یا بازپرداخت برخی مبالغ داده می شود.
در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴۰۰۰ مشتری خدمات مخابراتی و ارتباطی در آمریکا پیامک های ناخواسته دریافت نمودند که نسبت به سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۴۶ درصد افزایش نشان میدهد. از شروع سال ۲۰۲۱ تابحال نیز بیش از ۹۸۰۰ شکایت با همین موضوع دریافت شده است.


منبع:

1400/07/28
10:05:26
0.0 / 5
898
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد