قطعی واتس اپ به معاملات رمزارز و نفت ضربه زد

قطعی واتس اپ به معاملات رمزارز و نفت ضربه زد

بازیگران بازار می گویند قطعی حدود شش ساعته واتس اپ به معاملات داراییها از ارزهای دیجیتالی گرفته تا نفت روسیه ضربه زد با این وجود استفاده سریع از پلتفرمهای دیگری مانند تلگرام، اختلال شدید را محدود کرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، علیرغم این که خیلی از موسسات از کارمندانشان می خواهند از سرویسهای پیام رسان مانند واتس اپ و سایر پلتفرمهای فیسبوک که روز دوشنبه قطع شدند استفاده نکنند اما راحتی استفاده، این پیام رسانها را در بین تریدرهایی که با مشتریانش در بازارهای فرابورس تماس می گیرند، محبوب کرده است.

شرکت فیسبوک تغییر پیکربندی اشتباه را عامل قطعی اعلام نموده که مانع دسترسی به واتس اپ، اینستاگرام و مسنجر شد و بعنوان طولانی ترین قطعی از جانب گروه مونیتورینگ وب داون دیتکتور اعلام گردید.

در میان کسانی که از این قطعی گرفتار مشکل شدند، شرکت رمزارز انگلیسی BCB بود که معاملات فرابورس و سرویسهای دیگر را عرضه می کند. سرویسهای فیسبوک دقیقا زمانی قطع شدند که پنجره کلیدی برای تریدرهای BCB بود.

اولیور فون لندسبرگ سادی، مدیرعامل شرکت BCB اظهار داشت: قطعی واتس اپ در شلوغ ترین ساعت معاملات صورت گرفت که ما با همتایان آمریکایی خود در تماس هستیم. حجم معاملات روزانه به صورت میانگین ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد که به مشکل ارتباط نسبت داده شد. معاملات با استفاده از تلگرام و اسلک مطابق میانگین روزانه بود.

اولیور بلوئر، مدیرعامل شرکت وکس اسمارت اظهار داشت: استفاده از واتس اپ در بین تریدرهای مالی که توسط شرکت وکس اسمارت بررسی شده اند، رونق پیدا کرده چونکه بانک ها مشتریانی که می خواهند از این پلت فرم استفاده کنند را می پذیرند؛ هر چند که روسا ترجیح می دهند کارکنانشان از کانالهای پیام رسانی رسمی استفاده کنند. وی ادامه داد: این اپلیکیشن در خیلی از بازارها بخصوص در اروپا و آسیا اقیانوسیه، به سرویس پیام رسان پیش فرض تبدیل گشته است.

از حدود ۲۰۰۰ فروشنده که در سال ۲۰۱۶ روزانه ۱۰ هزار پیام در بازار انرژی ارسال کردند، وکس اسمارت حالا بین سه تا پنج میلیون پیام هفتگی در بازارهای دارایی مختلف بین بانک ها و مشتریان سمت خرید را ردیابی می کند.

با این حال وجود سرویسهای پیام رسان دیگری به جز واتس اپ به معنای آن است که قطعی روز دوشنبه بیشتر یک مشکل کوچک بود تا یک اختلال بزرگ. بعنوان مثال در هند تماس های بازار از واتس اپ به تلگرام رفت که محدودیتهای کمتری برای ظرفیت گروهها دارد. همینطور این قطعی بعد از تعطیلی بازارهای آسیایی روی داد و هر گونه تأثیر روی معاملات را محدود کرد.

زاخاری سفاراتی، مدیرعامل پلت فرم سرمایه گذاری دالما کپیتال در دوبی اظهار نمود: در خاورمیانه معاملات فرابورس رمزارز عموما در تلگرام یا واتس اپ انجام می شود و در آن از واسطه های فرابورسی درباره ی قیمت خرید و فروش سوال می شود و سپس معامله انجام می گیرد. ایشان در ادامه تصریح کرد تلگرام استفاده گسترده ای پیدا کرده است.

معامله گران فرابورسی در بازارهای نفت هم از قطعی واتس اپ ضربه خوردند اما استفاده از پلتفرمهای دیگر این ضربه را ملایم کرد.

بر اساس گزارش رویترز، معامله گران نفت در روسیه گفتند واتس اپ برای اعلام جزئیات سفارش در سرتاسر اروپا و آسیا استفاده می شود. یک تریدر مقیم اروپا اظهار داشت: قطعی روز دوشنبه یک غافلگیری ناخوشایند بود. یکی دیگر اظهار داشت: این اتفاق خوب نبود. همه از واتس اپ استفاده می نمایند. اما ما از مسنجرهای دیگر هم استفاده می نماییم ازاین رو مسنجر مورد استفاده را تغییر دادیم.

منبع:

1400/07/15
12:52:35
0.0 / 5
1060
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد