مبارزه فیسبوک برای جلوگیری از فروش الزامی واتساپ و اینستاگرام

مبارزه فیسبوک برای جلوگیری از فروش الزامی واتساپ و اینستاگرام

فیسبوک روز دوشنبه از یک قاضی خواست یک پرونده ضد انحصارطلبی دولت آمریکا که به دنبال مجبور کردن این غول شبکه اجتماعی برای فروش اینستاگرام و واتساپ است را رد کند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، فیسبوک در اظهارنامه ای به دادگاه اعلام نمود کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نتوانسته است یک مبنای واقعی قابل قبول برای زدن برچسب انحصارگرای غیرقانونی به فیسبوک فراهم آورد. بنظر می رسد کمیسیون تجارت فدرال هیچ مبنایی در ادعاهایش در خصوص اینکه فیسبوک یک انحصارگرایی داشته یا دارد، ندارد.

این غول شبکه اجتماعی از قاضی خواست این شکایت را رد کرده و اجازه ندهد کمیسیون تجارت فدرال بار دیگر این شکایت را به شکل دیگری مطرح کند.

جیمز بوسبرگ، قاضی دادگاه منطقه ای منطقه کلمبیا در ژوئن اعلام نمود شکایت اولیه کمیسیون تجارت فدرال که در دسامبر تنظیم شد، شواهدی از اینکه فیسبوک یک قدرت انحصاری در بازار شبکه اجتماعی است، فراهم ننموده است.

این کمیسیون شکایت خودرا در اوت اصلاح و جزئیات بیشتری به اتهاماتش مقابل فیسبوک اضافه کرد و ادعا نمود این شرکت رقیبانش را زمین زده یا خریداری نموده است و باردیگر از بوسبرگ خواست دستور فروش اینستاگرام و واتساپ را صادر کند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور ضد انحصارطلبی آمریکا در شکایت تغییریافته خود ادعا نمود فیسبوک بازار شبکه اجتماعی شخصی آمریکا را با بیش از ۶۵ درصد کاربر فعال ماهانه از سال ۲۰۱۵ تحت اختیار دارد. اما فیسبوک می گوید شکایت کمیسیون تجارت فدرال با واقعیت تجاری رقابت شدید با ظهور رقبایی مانند تیک تاک و گزینه های جذاب دیگری که برای مصرف کنندگان وجود دارد، در تضاد است.
1400/07/14
15:52:39
0.0 / 5
1070
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد