امکانات جدید جست و جوی گوگل در راهست

امکانات جدید جست و جوی گوگل در راهست

گوگل در کنفرانس ˮسرچ آنˮ که به صورت زنده پخش گردید، قابلیت جدیدی را معرفی نمود که به کاربران اجازه می دهد تلفیقی از تصاویر و متن را در تقاضاهای جست و جوی گوگل استفاده کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، گوگل در کنفرانس سال جاری طراحان Google’s I/O فناوری هوش مصنوعی جدیدی را با نام اختصاری MUM معرفی نمود. این فناوری می تواند همزمان اطلاعات را در فورمتهای مختلف شامل متن، تصاویر و ویدیو درک کند و ارتباط بین موضوعات، مفاهیم و ایده ها را پیدا کند. حالا گوگل با آپدیت جست و جوی تصویری Google Lens، یکی از راههای استفاده از MUM در محصولاتش را اعلام نمود.

جست و جوی تصویری Google Lens فناوری تشخیص تصویر گوگل است که به کاربر اجازه می دهد از دوربین گوشی خود برای انجام کارهای مختلفی مانند ترجمه فوری، شناسایی گیاهان و حیوانات، کپی و چسباندن عکسها، یافتن آیتمهای مشابه با آنچه در ویو فایندر دوربین وجود دارد، کمک گرفتن برای مسائل ریاضی و موارد دیگر استفاده کنند.

گوگل اعلام نمود بزودی از قابلیتهای MUM استفاده خواهد نمود تا Google Lens را ارتقا داده و قابلیت افزودن متن به جست و جوهای تصویری را اضافه کند و به کاربران اجازه دهد درباره آنچه می بینند سوال بپرسند.

این قابلیت در عمل به این شکل کار می کند: کاربر می تواند عکس پیراهن مورد علاقه اش را از سرویس Google Search پیدا کند و سپس روی آیکن Google Lens کلیک کند و گوگل همان طرح را در یک جفت جوراب پیدا می کند. با تایپ کردن واژه هایی مانند "جورابهایی با همین طرح" می توانید گوگل را به یافتن تقاضاهای جست و جوی مرتبط هدایت کنید که با استفاده از جست و جوی متنی به تنهایی یافتن آن بسیار دشوارتر بود.

این قابلیت برای آن دسته از تقاضاهای جست و جویی که گوگل برای پاسخگویی به آنها مشکل دارد، مفید می باشد. امکان دارد کاربران در جست و جوی موردی باشند که توصیف آن با کلمات دشوار است یا امکان دارد به شکلهای مختلفی توصیف شود. با استفاده تلفیقی از تصویر و کلمات در یک تقاضای جست و جو، گوگل امکان دارد نتایج جست و جوی مرتبط تری را نشان دهد.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، گوگل همینطور اعلام نمود از MUM به اشکال دیگر در Google Search و جست و جوهای ویدیو استفاده خواهد نمود. بروزرسانی Google Lens در ماه های آینده عرضه می شود چونکه همچنان به تست و ارزیابی نیاز دارد.

منبع:

1400/07/08
11:05:23
0.0 / 5
1040
تگها: فناوری , گوگل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد