با راه اندازی پنج هاب منطقه ای پستی

ارسال مرسولات به تهران کاهش پیدا کرد

ارسال مرسولات به تهران کاهش پیدا کرد

به گزارش بی بی سرور معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست اظهار داشت: راه اندازی پنج هاب منطقه ای پست منجر به کاهش ۲۲ درصدی ارسال مرسولات به تهران شده است.


حسین غضنفری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه برپایه سیاست شرکت پست در خصوص بهبود زمان سیر مرسولات، افزایش سرعت ارسال و کاهش تمرکز بر هاب پستی تهران، پنج هاب منطقه ای در اقصی نقاط کشور به راه افتاده است اظهار داشت: راه اندازی هاب های پستی منجر به کاهش ۲۲ درصدی ارسال مرسولات به هاب مرکزی تهران شده است.
وی با تکیه بر هوشمندسازی شبکه پستی کشور بیان نمود: هوشمندسازی پست به مفهوم اجرا برپایه داده های برنامه پذیر و قابل پیشبینی است و تابحال پروژه سورتینگ بر اساس این برنامه در شبکه پست اجرا شده است. در واقع سورتینگ ها محل اتصال جریان اطلاعات و جریان فیزیکی کالا هستند. سورتینگ هوشمند منجر به کاهش خطای انسانی در مرحله تجزیه و پیشگیری از صدمه به بسته ها می شود.
معاون فنی شرکت ملی پست با اشاره به اینکه در مراکز مبادله استانهای تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی سیستم سورتینگ به راه افتاده است، اضافه کرد: این سورتینگ ها با تکنولوژی پاپ آپ در هر ساعت حدود ۴۰۰۰ بسته را تجزیه می کنند.
غضنفری ضمن اشاره به راه اندازی سورتینگ مرکز تجزیه و مبادلات کشور واقع در ساختمان چهارراه لشگر در آینده ای نزدیک اظهار داشت: این سورتینگ بر پایه تکنولوژی Cross-Belt است که ظرفیت سورت ۸۰۰۰ بسته در ساعت را دارد.
وی با اشاره به اینکه به دنبال هوشمندسازی تمام فرایندها از جمع آوری مرسولات تا توزیع هستیم، اظهار داشت: در شرایط کنونی هوشمندسازی در شبکه هسته ای انجام شده است و درصدد هوشمندسازی در لایه جمع آوری و توزیع هستیم، برای نمونه باید دیتای مرسولات را به صورت ژئوکد داشته باشیم تا بتوانیم از کد پستی هم به بهترین نحوه ممکن بهره برداری نماییم.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست با اشاره به اینکه از آغاز سال همکاری با وزارت صمت شکل گرفته و به دنبال این هستیم که از ظرفیت شبکه پستی برای رصد توزیع کالاهای اساسی استفاده نماییم تصریح کرد: البته این به معنای ورود شرکت ملی پست به بخش توزیع کالا نیست. ازاین رو طبق فاز اول به کمک پروژه اقتصاد مقاومتی جی نف، شرکت ملی پست باید نقاط توزیع را شناسایی و در فاز بعد به کمک اپلیکیشن هایی که در گوشی همراه راننده ها نصب می شود مبادله کالاها بین مکان ها رصد شود، ازاین رو شرکت ملی پست در خود توزیع دخالتی نخواهد داشت.
منبع:

1400/07/03
18:54:36
0.0 / 5
1014
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد