افشای تحقیقات داخلی فیس بوك

اینستاگرام برای نوجوانان زیان آور است

اینستاگرام برای نوجوانان زیان آور است

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام نمود مطالعات فیسبوک نشان داده که اپلیکیشن اینستاگرام برای شماری از نوجوانان زیان آور است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، این نشریه آمریکایی به مطالعاتی اشاره نمود که فیسبوک در سه سال قبل انجام داد و تأثیر اینستاگرام روی کاربران نوجوانش بخصوص دختران را بررسی کرد. طبق یک بررسی داخلی در فیسبوک، در بین نوجوانانی که افکار خودکشی را گزارش کرده اند، ۱۳ درصد از کاربران بریتانیایی و شش درصد از کاربران آمریکایی این مورد را در اینستاگرام دنبال کردند.

محققان اعلام نمودند ۳۲ درصد از دختران نوجوان گفتند هنگامی که درباره بدنشان حس بدی داشتند، اینستاگرام این وضعیت را برای آنها بدتر کرد. بر مبنای یافته های فیسبوک، ۱۴ درصد از پسران نوجوان آمریکایی اظهار کرده اند اینستاگرام سبب شد آنها احساس بدی درباره خودشان داشته باشند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، باآنکه فیسبوک نتیجه گیری کرد که درصد زیادی از نوجوانان از اینستاگرام تأثیر منفی نپذیرفته اند اما قابلیتی که این شرکت شبکه اجتماعی بسیار زیان آور شناخت، بخش کلیدی ساختار این اپلیکیشن است. محققان اخطار دادند صفحه اکسپلور اینستاگرام که پستهایی از حسابهای مختلف را نمایش می دهد، امکان دارد کاربران را به سمت محتوایی سوق دهد که می تواند زیان آور باشد. این اپلیکیشن همینطور فرهنگ پست تنها بهترین عکسها و لحظات را دارد و بعنوان یک محصول اعتیادآور عمل می کند.

مدیران ارشد فیسبوک این تحقیقات را مشاهده کرده اند و این تحقیقات سال قبل به مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت عرضه شد. با این وجود فیسبوک همچنان برای مدیریت این مشکل کشمکش دارد و همچنان این اپلیکیشن را اعتیادآور نگه داشته است.

فیس بوک درحال ساخت اپلیکیشن اینستاگرام ویژه کودکان پایین ۱۳ سال است. کاربران جوان برای موفقیت اینستاگرام حائز اهمیت هستند. آماری که توسط ژورنال مشاهده شد نشان داده است بیشتر از ۴۰ درصد از کاربران اینستاگرام ۲۲ سال یا کمتر سن دارند.

کارینا نیوتون، مدیر سیاست عمومی اینستاگرام در یک پست وبلاگ به این گزارش واکنش نشان داد و اعلام نمود این شرکت درحال بررسی راههایی است تا کاربران را از تمرکز روی انواع خاصی از پستهای اینستاگرام دور کند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، جمهوریخواهان لوایحی را در دست بررسی دارند که شامل ملزم کردن پلتفرمهایی مانند فیسبوک به عرضه گزارشهای مرتب به کمیسیون تجارت فدرال درباره تأثیر شرکتهای آنها روی سلامت روانی کودکان است.


منبع:

1400/06/25
23:32:15
0.0 / 5
1376
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد