نظر وزیر ارتباطات درباره پلت فرم های داخلی

نظر وزیر ارتباطات درباره پلت فرم های داخلی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بخش خصوصی پیشران توسعه و حافظ استقلال کشور است،  تاکید کرد که به منظور حل مشکلات این کسب و کارها و حذف موانع پیش روی این حوزه، طی روزهای آتی نماینده ویژه ای در حوزه کسب و کارهای دیجیتال منصوب خواهد نمود تا به مشکلات بخش خصوصی سریع تر رسیدگی شود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در دیدار با فعالان و مدیران کسب وکارهای نوآفرین (استارت آپ ها) با اشاره به اینکه مشکلات کشور با تاکید بر دانش و فناوری های نو حل می شود، اظهار داشت: تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی این است که فعالان بخش خصوصی را جدی بگیریم، چونکه شما پیشران توسعه و حافظ استقلال کشور هستید. ما هم اکنون پلت فرم های خوبی در کشور داریم که بدون وابستگی و با دانش و تخصص نیروی داخلی به مرحله بلوغ خود رسیده اند و خیلی از مشکلات کشور در حوزه های مختلف را حل و تحریم ها را بی اثر و تبدیل به فرصت کرده اند.
وی افزود: به اعتقاد ما پلت فرم ها نقش بسیار مهمی را در حکمرانی نوین ایفاء می کنند و مرز کشورها در فضای مجازی جایی است که پلت فرم های آنها کاربر فعال دارند. هر جا که به جوانان اعتماد کردیم و خواستیم، آنها فعل خواستن ما را تبدیل به توانستن کردند و در نهایت برای کشور قدرت و ثروت تولید کردند و جوانان نخبه ما مولفه قدرت برای ما هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه رفع مشکلات قضایی استارت آپ ها، اظهار نمود: برای رفع این مشکل کارگروه حمایت قضایی تشکیل می دهیم و بر مبنای تجربه حضور در قوه قضاییه، انشالله این مشکلات را با تعامل حل می نماییم. کسانی که در فضای مجازی فعالیت می نمایند باید حقوق و تکالیف قانونی خویش را بدانند، تا با آرامش بیشتر و نگاه بلندمدت فعالیت کنند. ما باید به دنبال ارتقای جایگاه و حفظ استقلال کشورمان در این فضا باشیم و اگر کسب وکارهای پیشرو در حوزه فضای دیجیتال داشته باشیم حتما می توانیم روند مهاجرت نخبگان را هم متوقف و یا حتی معکوس نماییم.
زارع پور ضمن اشاره به ضرورت توجه جدی به حوزه اقتصاد دیجیتال اعلام نمود که کارگروهی در سطح دولت با استفاده از همه ظرفیت ها برای پشتیبانی از اقتصاد دیجیتال تشکیل خواهد شد. او همینطور به معاونت فناوری و نوآوری این وزارت خانه دستور داد تا موانع حضور شرکتهای نوآفرین در بازار سرمایه را بررسی و برای حل آنها راهکار عرضه کنند و ابراز امیدواری کرد که طی یکی دو ماه آینده شاهد حضور اولین شرکت ها در بورس باشیم.
منبع:

1400/06/23
22:07:43
0.0 / 5
1092
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد