قفل شدن گوشیهای شیائومی در جهت تحریم های آمریکا

قفل شدن گوشیهای شیائومی در جهت تحریم های آمریکا

به گزارش بی بی سرور گزارشهایی در فضای آنلاین انتشار یافته که از افزایش موارد قفل شدن گوشی های برند رِدمی (Redmi) و می (Mi) شیائومی در کشورها و سرزمینهایی که هدف تحریمهای آمریکا قرار دارند، حکایت دارد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، صاحبان گوشی های شیائومی و ردمی در گروههای سایت ردیت و XDA Developers به سایرین درباره افزایش موارد قفل شدن گوشی های این شرکت چینی اخطار داده اند. باآنکه سیاست صادرات شیائومی، فروش تلفنهای هوشمند به کشورها و سرزمینهای تحت تحریم را ممنوع کرده اما پیش از این خریدن یک گوشی شیائومی در یک منطقه و بردن آن به منطقه دیگری آسان بود. در واقع همین مبحث به تبدیل شدن شیائومی به یکی از محبوبترین شرکتهای سازنده تلفن هوشمند جهان کمک کرد. با این وجود این شرکت هنوز به بازار سودآور آمریکا رخنه نکرده است.

احتمالا برنامه های توسعه شیائومی برای بازار آمریکا به جریان افتاده و روشن است که برای موفق شدن در این کشور، شیائومی باید به دقت مقررات آمریکایی را دنبال کند. این به معنای آن است که شیائومی رسمابدون اجازه دولت آمریکا در کشورها و سرزمینهای تحت تحریم واشنگتن شامل کریمه، کوبا، ایران، کره شمالی، سودان و سوریه گوشی نخواهد فروخت. لیست این کشورها در شرایط و مفاد فروش شیائومی آمده و در بند "صادرات" تاکید شده که خریدار نمی تواند محصولی که از فروشنده خریداری نموده را به کشور یا سرزمین یا هر بخشی صادر کند که تحت قوانین کنترل صادرات ممنوع می باشد.

بر اساس گزارش نوت بوک چک، متاسفانه برای طرفداران گوشی های می و رِدمی در سوریه و بخصوص کوبا که شیائومی محبوبیت زیادی دارد، گزارشهای فراوانی درباره قفل شدن گوشی برای کاربران انتشار یافته است. در گوشی های قفل شده پیامی مشاهده می شود با این مضمون که دستگاه به علت محدودیتهای تحریم بین المللی قفل شده است. گفته شده گوشی های شیائومی و رِدمی که برای اولین بار در مقصد ممنوعه استفاده شده اند، قفل شده اند ازاین رو فعال سازی و استفاده در کشوری که هدف ممنوعیت قرار ندارد می تواند به پیشگیری از مشکل قفل شدن گوشی کمک نماید. استفاده از ROM سفارشی هم می تواند راهکاری برای طرفداران گوشی های شیائومی باشد.


1400/06/20
12:06:54
0.0 / 5
1168
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد