واتساپ در ترکیه جریمه شد

واتساپ در ترکیه جریمه شد

سازمان حفاظت از دیتای ترکیه واتساپ را به سبب نقض مقررات حریم خصوصی حدود 200 هزار یورو جریمه کرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، سازمان حفاظت از دیتای ترکیه اعلام نمود این پلت فرم پیامرسان که متعلق به فیسبوک است، باید اقدامات ضروری را برای اطمینان از پردازش اطلاعات شخصی مطابق با قانون انجام دهد.

این سازمان واتساپ را به سبب عدم شفافیت درباره نحوه پردازش اطلاعات شخصی کاربران، یک میلیون و ۹۵۰ هزار لیر معادل ۱۹۷ هزار یورو جریمه کرد و فرمان داد سیاست حریم خصوصی خودرا با قوانین ترکیه انطباق دهد.

این جریمه یک روز بعد از صدور جریمه ۲۲۵ میلیون یورویی از طرف دیده بان حریم خصوصی دیتای ایرلند برای واتساپ به سبب نقض مقررات حریم خصوصی اتحادیه اروپا صادر شد.

فیس بوک هم از طرف مقامات روسیه به سبب ذخیره نکردن اطلاعات کاربران در سرورهای بومی جریمه شده است.

واتس اپ بعد از اینکه در ژانویه از کاربرانش خواست با اشتراک گذاری اطلاعاتشان با فیسبوک موافقت کردند، هدف انتقادات گسترده قرار گرفت. دیده بان ترکیه اعلام نمود واتساپ را به سبب اینکه دیگر حق انتخاب به کاربران نمی دهد، جریمه کرده است. کاربران مجبورند رضایت خودرا بطور کلی اعلام کنند.

این سازمان در ژانویه از شهروندان ترکیه خواسته بود بجای واتس اپ، از پیامرسان بومی BiP استفاده کنند که توسط اپراتور تلفن همراه ترک سل تولید شده است. چندین موسسه ترکیه اعلام نموده اند برای ارتباط با خبرنگاران استفاده از سرویس BiP را آغاز نموده اند. پیام رسانهای رقیب سیگنال و تلگرام هم شاهد افزایش یکباره تقاضا در ترکیه بوده اند.

بر اساس گزارش یورونیوز، مدیر دفتر تحول دیجیتالی ترکیه اظهار کرده که اپلیکیشنهای خارجی ریسک امنیتی جدی برای آنکارا هستند.
1400/06/14
21:49:21
0.0 / 5
1372
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد