با حضور متخصصان دانشگاهی؛

فیسبوک برای مقابله با رسوایی کمیسیون انتخاباتی تشکیل می دهد

فیسبوک برای مقابله با رسوایی کمیسیون انتخاباتی تشکیل می دهد

به دنبال سوءاستفاده های مکرر انتخاباتی از فیسبوک و ناتوانی این شبکه اجتماعی در غلبه بر این چالش ها، مقرر است یک کمیسیون انتخاباتی در فیسبوک با حضور متخصصان تشکیل گردد.به گزارش بی بی سرور به نقل از نیویورک تایمز، برخی از دانشگاهیان و متخصصان سیاستگذاری در این کمیسیون حضور خواهند داشت تا به فیسبوک در حوزه موضوعات مختلف در رابطه با برگزاری انتخابات در نقاط مختلف جهان سفارش هایی عرضه کنند.
اعضای این کمیسیون در مورد موضوع هایی همچون تبلیغات سیاسی و میزان اعتبار آنها و راه های مقابله با انتشار اخبار دروغین و جعلی در مورد رقبای انتخاباتی فیسبوک را یاری می دهند.
قرار است خبر تشکیل این کمیسیون بطور رسمی در پاییز سال ۲۰۲۲ و همزمان با برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا اعلام گردد. فیسبوک درحال حاضر واکنشی به این خبر نشان نداده است.
شبکه های اجتماعی در سالهای اخیر به شدت برای تبلیغات سیاسی مورد توجه سیاست مداران و حامیان آنها قرار گرفته اند. اما خیلی از این افراد با انتشار اخبار و پیام های دروغین و مخرب ضد رقبای خود از امکانات شبکه های اجتماعی سو استفاده می نمایند و این امر می تواند بر نتایج انتخابات تأثیر بگذارد.
فیس بوک قبلاً در می سال ۲۰۱۸ نیز دست به اقدام مشابهی زده بود و هیأتی نظارتی را با حضور سیاست مداران سابق، دانشگاهیان و متخصصان سیاستگذاری تشکیل داده بود تا در مورد حذف برخی محتوای جنجالی از این پلت فرم تصمیم گیری شود. اما ظاهراً این کار نیز موفقیت چندانی برای فیسبوک در پی نداشت.

1400/06/05
16:41:00
0.0 / 5
1080
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد