محدودیت تبلیغات هدفمند برای زیر 18 ساله ها در گوگل

محدودیت تبلیغات هدفمند برای زیر 18 ساله ها در گوگل

شرکت گوگل تبلیغات هدفند را بر اساس سن، جنسیت یا علاقه برای کاربران زیر ۱۸ سال می بندد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، گوگل همینطور اعلام نمود قابلیت تاریخچه مکان را که آمار مکان را ردیابی می کند برای کاربران زیر ۱۸ سال در سرتاسر جهان غیرفعال خواهد نمود. این شرکت انواع تبلیغات رده بندی شده سنی را که برای زیر ۱۸ ساله ها مسدود شده اند، گسترش می دهد و فیلترهای جست و جوی امن را برای کاربران این رده سنی فعال می کند.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام نمود در جهت تغییرات گوناگونی که برای کاربران نوجوان صورت می دهد، سیاست جدیدی برای همه کاربران زیر ۱۸ سال و والدین یا حامیانشان برای درخواست حذف تصاویر افراد کم سن و سال از نتایج جست و جوی بخش "گوگل ایمیج" معرفی می کند.

پلتفرمهای آنلاین بزرگ مدتهاست از جانب قانونگذاران و رگولاتورها در مورد تأثیر سایت آنها بر ایمنی، حریم خصوصی و سلامت روانی کاربران نوجوان زیر ذره بین قرار گرفته اند.

مندی بروکس، مدیرکل امور کودکان و خانواده ها در گوگل اظهار داشت: برخی از کشورها در این حوزه مقرراتی را به اجرا می گذارند و از آنجائیکه ما به این مقررات عمل می نماییم، به دنبال راههایی برای ایجاد تجارب محصول منطبق با قوانین و کنترلهای کاربری برای کودکان و نوجوانان در سطح جهانی هستیم.

رویکرد پلتفرمهای آنلاین در مورد کاربران نوجوان طی ماههای اخیر مورد توجه قرار گرفته است بخصوص بعد از اینکه قانونگذاران و دادستانهای کل آمریکا از برنامه فیسبوک جهت راه اندازی اپلیکیشن اینستاگرام ویژه کودکان انتقاد کردند. فیسبوک به تازگی تغییراتی را برای تبلیغات هدفمند برای کاربران زیر ۱۸ سال اعلام نموده است اما تبلیغات کنندگان در این شبکه اجتماعی همچنان می توانند تبلیغات ویژه کاربران نوجوان را بر مبنای سن، جنسیت و مکانشان نمایش دهند.

سایت ویدیویی یوتیوب گوگل هم روز سه شنبه اعلام نمود در هفته های آینده تغییراتی در تنظیمات بارگزاری ویدیو صورت می دهد و آنرا به صورت پیش فرض برای کاربران ۱۳ تا ۱۷ ساله در حالت خصوصی قرار می دهد و تنها افرادی امکان مشاهده محتوای ارسالی آنها را دارند که از جانب کاربر تایید شده باشند. کاربران نوجوان می توانند محتوای ارسال شده در یوتیوب را در حالت مشاهده عمومی هم قرار دهند.

بر اساس گزارش رویترز، جیمز بسر، مدیر مدیریت محصول کودکان و خانواده یوتیوب اظهار داشت: یوتیوب همینطور محتوای تجاری نظیر محتوایی که روی بسته بندی محصول متمرکز است یا کودکان را مستقیما به هزینه کردن تشویق می کند را از اپلیکیشن "یوتیوب کیدز" حذف خواهد نمود.

منبع:

1400/05/20
23:59:55
0.0 / 5
1066
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد